piątek, 17 stycznia 2020

Sposób na surowe pomieszczenie.

Wystrój domu odgrywa dość ważną rolę w odniesieniu do tego, jak podchodzimy do swojego miejsca zamieszkania. Nasz dom powinien nie tylko zapewniać nam miejsce, do którego możemy wrócić pod koniec dnia, ale także zapewniać wyjątkowe środowisko, które wpływa na komfort naszego życia. Nasza wygoda w mieszkaniu zależy od różnych aspektów wystroju wnętrz, które włączamy do pomieszczenia. Nawet najbardziej surowe i puste wnętrze można urozmaicić wieloma dodatkami. 

Przestrzeń wnętrza jest jednym z najważniejszych elementów, które należy brać pod uwagę w jego aranżacji. Stanowi ona bowiem fundament, na którym opiera się cały plan aranżacji wnętrz. Dlatego ważne jest, aby dobrze zaplanować całość (użyteczność, funkcjonalność, nasze potrzeby), zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki. 


Gdy przestrzeń jest surowa wymaga od nas dodatkowego zaangażowania, tak aby spełniała wszystkie kryteria, które są nam potrzebne do przebywania w danym pomieszczeniu.

Najtrudniejszą częścią upiększania domu jest przecież jego wykończenie. Choć fundament jest ważny, aranżowanie i dekorowanie wymaga również sporo koncentracji i dobrego planu działania. Istnieje kilka podstawowych zasad, które mogą nam pomóc w stworzeniu lepszego miejsca mieszkalnego w naszym domu. 

OŚWIETLENIE

Światło jest jednym z najbardziej oczywistych elementów w wystroju wnętrz. Zarówno naturalne, jak i to sztuczne, bez światła, inne elementy, a mianowicie kolor, tekstura i wzór, nie mają żadnego znaczenia. Światło wprowadza nastrój i atmosferę w przestrzeń życiową i podkreśla każdy inny element, w tym przestrzeń, formę i kształty. DODATKI, FORMA

 Formy można tworzyć przez połączenie dwóch lub więcej kształtów i można je zaakcentować za pomocą innych elementów, takich jak tekstura, wzory i kolory. Dobrze zdefiniowana forma ustanawia harmonię, a dodatkowe formy nadają przestrzeni równowagę. Warto więc zadbać o to, aby w naszym pomieszczeniu były one zróżnicowane, dzięki czemu będą budować dynamikę. Można to zrobić za pomocą różnych dodatków, ciekawych kształtów, dekoracji, pamiątek, itd... 


How to transform a room?

TEKSTURA

Tekstura dodaje głębi i zainteresowania przestrzeni życiowej oraz określa jej wygląd.
Wszystko, co ma związek z tkaninami, jak np.: poszewka na poduszkę, narzuty na łóżko lub zasłony czy tapety, ma teksturę. Chociaż musi istnieć dominująca tekstura, aby zdefiniować nastrój, należy uwzględnić kontrastującą teksturę, aby uniknąć monotonii. Materiały, dywany i każda inną tkanina, przychodzą nam tutaj z pomocą. 

Aranżowanie wnętrza

KOLOR, BARWA

Kolory nie wymagają specjalnego wprowadzenia, są podstawą - tworzą estetyczne połączenie między przedmiotami i wprowadzają nastrój do wnętrza. Kolory należy wybierać w oparciu o swoje upodobania ale i schematy kolorystyczne. Każdy kolor ma trzy odrębne cechy, a mianowicie barwę, wartość i intensywność, każdy projektant wnętrz musi być świadomy tych cech, aby wykonywać różne kombinacje. 

Koniecznie sprawdź sam - JAK OKREŚLIĆ PALETĘ KOLORU?


Jak aranżować pustą przestrzeń?

Photo credit: artilleriet.se/en.

33 komentarze:

 1. Bardzo lubię odrapane, surowe ściany. Wnętrza z meblami tapicerowanymi, tekstyliami dodają fajnego kontrastu takim ścianom.
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mam bardzo fajne miejsce do pracy ale siedzę przodem do okna i latem strasznie świeci mi słońce. Dlatego zastanawiam się nad inwestycją w rolety zewnętrzne, widziałam tutaj możliwość zamówienia na wymiar: https://www.knall.com.pl/c134,Rolety-zewnetrzne . Jak sądzisz, czy to rozwiązanie się sprawdzi?

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie to wygląda, lubię takie klimaty

  OdpowiedzUsuń
 4. Według mnie wygląda to bardzo stylowo i oryginalnie. Mieszkanie urządzone ciekawie i z gustem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Surowe wnętrza wyglądają bardzo ciekawie - posiadają niewątpliwie klimat i urok! Bardzo nam się podobają zaprezentowane inspiracje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wspaniałe inspiracje. Takie wnętrza podobają mi się najbardziej.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo inspirujący wpis. Tego typu wnętrza ostatnio zyskały na popularności

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ładne pomieszczenie. Ciekawe jakie koszta za takie wykonanie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zdecydowanie moje klimaty. Wnętrza w tym stylu zawsze mi się podobają.

  OdpowiedzUsuń
 10. Przyjemnie sie czyta tego bloga polecam bo jest tu wiele ciekawych i przydatnych informacji.

  OdpowiedzUsuń
 11. Przyjemnie sie czyta tego bloga polecam bo jest tu wiele ciekawych i przydatnych informacji.

  OdpowiedzUsuń
 12. Przepiękne są takie surowe mieszkania! Przestronne, jasne wnętrza z dużymi oknami - idealne! :)

  OdpowiedzUsuń
 13. A ja mam jeden sposób, a konkretne przedmiot, który automatycznie doda przytulności i ożywi takie dość surowe wnętrze. Mowa oczywiście o dywanie i fajny dywan do swojego pomieszczenia znajdziecie sobie w tym miejscu Na pewno warto skorzystać.

  OdpowiedzUsuń
 14. Inspirujący wpis. Takie aranżacje bardzo mi się podobają.

  OdpowiedzUsuń
 15. Polecam tego bloga wiele jest tutaj przydatnych informacji!

  OdpowiedzUsuń
 16. Chętnie zaglądam tutaj aby sie dowiedziec czegoś więcej na ten temat

  OdpowiedzUsuń
 17. Super pomysły oraz atrakcyjny blog!

  OdpowiedzUsuń
 18. Z miłą chęcią tutaj zaglądam :)

  OdpowiedzUsuń
 19. wygląda to super! fajne pomysły!

  OdpowiedzUsuń
 20. Podoba mi się Twój styl pisania.

  OdpowiedzUsuń
 21. Będę tu zagladać częściej miło sie czyta!

  OdpowiedzUsuń
 22. Podoba mi się Twój styl pisania.

  OdpowiedzUsuń
 23. dodatki, dodatki i jeszcze raz dodatki i kolory a będzie żywiej

  OdpowiedzUsuń
 24. dokładnie tak! kolory , światła, lustra, poduszki , zasłonki itd.

  OdpowiedzUsuń
 25. Świetne pomysły, bardzo ładnie to wygląda

  OdpowiedzUsuń
 26. Bardzo ciekawy artykuł. Wspaniałe inspiracje

  OdpowiedzUsuń