wtorek, 22 października 2019

Sposób na pustą ścianę.

Ściany w mieszkaniu są niczym puste białe płótno, które tylko czeka na to, aby je zapełnić czymś wyjątkowym i ciekawym. Pomysłów jest wiele, ale nie zawsze wpadają nam do głowy, gdy tego właśnie potrzebujemy.

Jeśli borykasz się z problemem pustej ściany i nie masz na nią kompletnie żadnego pomysłu, przedstawiam Ci kilka sposobów na to, jak sobie z tym poradzić. Niezależnie od tego, czy jesteś kolekcjonerem sztuki, pamiątek z podróży, miłośnikiem przyrody, czy uwielbiasz książki. Twoją pustą ścianę można dostosować tak, aby otaczały Cię rzeczy, które uwielbiasz, a dekoracje ścienne, z pewnością dodadzą stylu Twojemu domowi. 

Pomysł na ścianę


1. FIGURY GEOMETRYCZNE

Namalowanie na pustej ścianie, np. geometrycznej figury, może być idealnym pomysłem na dodanie tekstury i wymiarowości. Dodatkowo posłużą za bazę, znacznie odróżniającą się od całej reszty ściany. Będzie to super element od razu przyciągające oko!

Sposób na ścianę

2. PÓŁKI

Jeśli pracujemy na dużym "płótnie" ściennym, możemy spróbować zastawić całą pustą ścianę ciekawym regałem lub półkami. Również małe pojedyncze półeczki sprawdzą się zarówno na dużej, jak i małej ścianie. Możliwości są nieograniczone. Atutem jest to, że zyskujemy dodatkowe miejsce na eksponowanie dekoracji, książek, kwiatów czy po prostu więcej miejsca na przechowywanie.


3. SZTUKA, OBRAZY

Jest to jedno z najprostszych i najczęściej stosowanych rozwiązań. Jeśli więc nie masz żadnego pomysłu, duży obraz załatwi sprawę. Niech to będzie jednak coś osobistego, lub coś co Cię zaciekawi, aby mogło wyrażać osobowość Twoją i domowników.


Sztuka na ścianie

4. GALERIA SZTUKI

Można ją zastosować na części ściany, lub (jak poniżej na zdjęciu) na całej ścianie. Oczywiście i tutaj mamy cały wachlarz możliwości w związku z zastosowaniem różnych pojedynczych ramek, lub identycznych, takich samych. Możesz również zainspirować się moją galerią ścienną.

galeria zdjęć na całej ścianie

5. NATURALNE ELEMENTY

Wcale nie musisz niczego kupować, jeśli nie chcesz specjalnie inwestować w dekoracje ścienne. Przede wszystkim chcemy uzyskać wystrój ścian, który byłby czymś, co stymuluje i zachwyca zmysły każdego dnia. Oczywiście fajnie byłoby, aby nasz projekt był dla nas czymś wyjątkowym, ale możemy przecież nie mieć budżetu na inwestowanie w drogie dzieła sztuki. Nie mart się tym! Wystarczy, że poszukasz czegoś ciekawego w swoim ogrodzie, lesie czy na spacerze w parku. Naturalne elementy są już same w sobie prawdziwym dziełem sztuki.

Wysuszona gałąź na ścianę

9 komentarzy:

 1. Pomysłów na pustą ścianę jest tak wiele. Twoje bardzo mi się podobają, zwłaszcza z obrazami i galerią.
  Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkie propozycje są ciekawe i oryginalne. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pustej ścianie można też powiesić dekoracje zrobione ze stali. Finezyjne wzory wycięte laserowo na pewno będą wyglądać bardzo nowocześnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pomysłów na zagospodarowanie pustej ściany jest mnóstwo :) U mnie goszczą zdjęcia całej rodziny oraz kolorowe plakaty ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. W sypialni można zastosować zagłówek dekoracyjny zamiast obrazów. Łóżko w sypialni powinno być centrum uwagi, ale nie można zapominać, że łóżko to też miejsce na sen, a żeby się wyspać potrzebny jest wygodny, dobry materac na wymiar.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pustą ścianę można też pomalować na inny kolor niż pozostałe. Przed malowaniem dobrze jest położyć folię budowlaną, aby nie zachlapać podłogi.

  OdpowiedzUsuń
 7. Fototapeta zdecydowanie! na https://www.fototapety24.net/ zobaczcie. Na dowolny wymiar można zamówić. Położyć można szybko i nie potrzeba nic a nic więcej już na tej ścianie umieszczać. Czasami urządzimy pokój i szczególnie białe ściany wyglądają pusto. wieszanie mnóstwa obrazów na siłę czy półek? - bez sensu. Fototapeta ma to coś w sobie, naprawdę polecam.

  OdpowiedzUsuń