niedziela, 6 maja 2018

Piękne nowoczesne lampy w stylu retro!

Nowoczesna, a zarazem nostalgiczna lampa PH, która swoją nazwę zawdzięcza swojemu popularnemu twórcy, projektantowi - Poulowi Henningsen, wywodzi się z jego własnego, genialnego systemu "trzech cieni". Nietrudno zauważyć, że jego oryginalny design oparty został na  projekcie z końca lat dwudziestych. Piękne, modne i nowoczesne lampy PH, wyrażają w pełni cel projektanta, którym było dążenie do stworzenia najlepszej możliwej atmosfery oświetleniowej do wszystkich celów i do każdego wnętrza.

Należy również zwrócić uwagę na wyjątkowo wysoki poziom wykończenia produktu, który nadaje lampie ten sam wygląd, co wypolerowane lampy mosiężne typowe dla okresu retro. Ze względów ekologicznych ten sam proces ich tworzenia nie jest już stosowany, ale nowe wykończenie jest prawie identyczne i nie jest tak podatne na wpływ czynników zewnętrznych, jak te sprzed lat. 

Opierając się na nowych technikach, ale zachowując oryginalne kształty i wygląd, można stworzyć coś, co przynosi podwójne korzyści w zakresie użytkowania i dekoracji. 

Styl retro w nowoczesnym wnętrzu

Ta unikowa lampa stołowa dodaje lekko historycznego szczegółu do szerokiego asortymentu produktów PH. Jednocześnie sprawia, że jej detale nadają nostalgicznego charakteru każdemu wnętrzu, bez zderzenia się z innymi elementami wyposażenia. W zależności od doboru koloru, jej obecność może być mniej lub bardziej widoczna w stosunku do nastroju, wyobraźni i kreatywności właściciela.

Jednak pamiętajmy, że sam jej cudowny wygląd nie wystarcza. Oświetlenie wciąż jest najważniejszym aspektem, dlatego połączenie metalowego odcienia z cieńszym odcieniem w opalizującym białym szkle było jednym z najbardziej efektywnych i dekoracyjnych sposobów wykorzystania źródła światła. Światło zostało skierowane dokładnie tam, gdzie było najbardziej potrzebne. Nie oślepia, a mimo to oświetla obszar pod lampą w funkcjonalny, przyjemny i w szczególności, niezwykle atmosferyczny sposób. Poza tym nie można zaprzeczyć, że ta lampa stołowa jest dekoracyjna, niezależnie od tego, czy jest włączona czy wyłączona. Lampa w stylu retro

Czerwona lampa retro

Półkulista lampa stołowa

Czerwona lampa retro

Nowoczesne oświetlenie

Produkt do nabycia na louispoulsen.com.
Projekt: Poul Henningsen

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 

7 komentarzy:

 1. Ciekawe :)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kojarzy się trochę z vintage :) Bardzo ciekawe do niektórych wnętrz.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super ! Piękny retro design :) Takie oświetlenie mi się bardzo podoba :)
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawy i inspirujący wpis

  OdpowiedzUsuń