niedziela, 12 grudnia 2021

5 popularnych rodzajów świątecznych wieńców.

 Ozdoby świąteczne są często niekompletne bez pięknych wieńców na drzwiach domu, które wyglądają zapraszająco i świątecznie. Mało kto wie, że mają one ogromne znaczenie w chrześcijaństwie. Z religijnego punktu widzenia wieniec oznacza niekończący się krąg życia. Jednakże również osoby niewierzące używają wieńców do celów jak najbardziej dekoracyjnych.

Klasyczny wieniec bożonarodzeniowy zwykle występuje w kombinacji kolorów czerwieni i zieleni, jednakże warto zastosować paletę kolorów, którą zamierzamy dekorować w domu. Biorąc to pod uwagę, można znaleźć wieńce świąteczne w wielu wzorach – tradycyjnych, dekoracyjnych, prostych lub nowoczesnych. Występują nawet w różnych rozmiarach – małym, średnim lub dużym, więc ostateczny wybór będzie zależeć od tego, jaki wieniec świąteczny chcesz.

świąteczny wieniec na drzwi

Świąteczne wieńce, bez względu na to, czy wieszasz je na zewnątrz, czy w środku, tworzą wyjątkową atmosferę. Wybierając lub wykonując świąteczny wianek użyj wyobraźni i nie bój się eksperymentów, aby być oryginalnym.

W dzisiejszych czasach większość ludzi kojarzy wieńce tylko z Bożym Narodzeniem. Chociaż wieńce mają niepodważalne znaczenie w okresie świątecznym, są ważne przez cały rok i służą do różnych celów.

Oto niektóre z popularnych rodzajów wieńców świątecznych, które możesz wziąć pod uwagę:

Z BOMBKAMI

Wieńce z ornamentami świątecznymi potrafią być bardzo personalne i wyjątkowe. Mogą być zrobione nawet z samych bombek lub z ich udziałem. Możemy je kupić w sklepie lub zwyczajnie zrobić samemu, wówczas taki wieniec będzie bardziej oryginalny i indywidualny. 

świąteczny wieniec na drzwi jak zrobic

jak zrobić wieniec świąteczny z szyszek

wieniec na dzrzwi z samych bombek

wieniec świąteczny na drzwi duży

bożonarodzeniowy wieniec na drzwi

wieniec bożonarodzeniowy jak zrobić

WIENIEC ADWENTOWY

Zgodnie ze zwyczajem wieniec adwentowy powinien pomieścić cztery świece, a to z kolei pokazuje, że wieńce służą nie tylko do celów ozdobnych, ponieważ w rzeczywistości mają też znaczenie duchowe, religijne i historyczne.

wieniec adwentowy

wieniec adwentowy na stół

NATURALNY

Piękno wieńca bożonarodzeniowego tkwi w elementach dekoracyjnych – szyszkach, ostrokrzewach i owocach. Aby stworzyć wieniec z tego co dała nam natura, ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Wystarczy bowiem, że wybierzemy się na spacer do lasu, aby zdobyć wszystkie potrzebne elementy do stworzenia takiego wieńca. Możemy również wykorzystać suszone owoce, a nawet kwiaty. 

wieniec z gałązek choinki

wieniec świąteczny naturalny

wieniec bożonarodzeniowy naturalny

wianek świąteczny naturalny

MINIMALISTYCZNY 

Wieniec minimalistyczny jest najprostszym z możliwych wieńców. Nie potrzeba dużo aby efekt był równie okazjonalny i wyjątkowy. Małe, drobne elementy wystarczą. Minimalistyczny wieniec bożonarodzeniowy może dodać atmosfery świątecznej tak samo, jak ten bogato zdobiony, wszystko zależy od Twojego upodobania.

minimalistyczny wianek bożonarodzeniowy

minimalistyczny wianek na drzwi

wieniec ziomowy na święta

zimowy wieniec na drzwi

wianek minimalistyczny na święta

ŚWIECĄCY Z LAMPKAMI

Nie ma znaczenia czy nasz wieniec będzie z bombkami, czy całkowicie minimalistyczny i naturalny, ale jeśli chciałbyś dodać odrobiny więcej specjalnego efektu, postaw na świąteczne lampki. Świecący i migocący wianek będzie widoczny z daleka i szybko ociepli każde miejsce gdzie zawiśnie. 

wieniec z lampkami

wieniec z lampkami led

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 

1.  JAK ZROBIĆ MINIMALISTYCZNY WIANEK ŚWIĄTECZNY

2.  WIANEK NA ŚWIĘTA, BIAŁO-CZERWONY.

3.  ŚWIĄTECZNE ORNAMENTY I BOMBKI DEKORACJĄ STOŁU.

4.  JAK STWORZYĆ ATMOSFERĘ DAWNYCH ŚWIĄT?

5.  JAK STROIĆ NA ŚWIĘTA W STYLU SKANDYNAWSKIM?

4 komentarze:

 1. Przepiękne są! <3

  https://xgabisxworlds.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. W różnym stylu i każdy piękny. Własnoręcznie wykonane wieńce jeszcze bardziej cieszą oko. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wyjątkowe pomysły na piękną, świąteczną dekoracje, którą można zawiesić w każdym mieszkaniu :)

  OdpowiedzUsuń