sobota, 1 grudnia 2018

Jak stroić na Święta w stylu skandynawskim?

Choć styl skandynawski wydaje się pomału odchodzić z naszych domów, nie da się zaprzeczyć, że wciąż istnieje wiele jego miłośników. Można się wiele nauczyć ze skandynawskiego dekoru, w szczególności w kwestii organizacyjnej, wydobywanie więcej światła, prostoty i minimalizmu. Osobiście sama jestem jego zwolenniczką, choć nie przypisałabym swojego stylu pod tylko jeden, określony. 

Jak przystroić mieszkanie na Święta w stylu skandynawskim?

Jeżeli jednak ktoś z Was nie przyglądał się stylowi skandynawskiemu tak bardzo, a chciałby przystroić swoje mieszkanie dość minimalistycznie i  delikatnie, to zapraszam po kilka najważniejszych porad, czym sugerować się w wyborze dekoracji świątecznych pod styl skandynawski. 


1. Monochromatyczna paleta koloru.

Jest to punkt najważniejszy i najistotniejszy. Skandynawski styl odrzuca bardzo mocne intensywne kolory, np. typową czerwień w połączeniu z mocną zielenią, choć nie oznacza to, że tych barw nie można zastosować, ale są to zdecydowanie bardziej delikatniejsze odcienie, jako dodatki i zawsze na tle bieli.

dekoracje na choinkę diy


2. Żywa, minimalistycznie przystrojona choinka.

W każdym skandynawskim mieszkaniu prosto z katalogu, to, co zawsze jest uwzględnione to żywa choinka. Delikatnie przystrojona ciekawymi ale nie bardzo błyszczącymi ornamentami. Zgodnie z zasadą "im mniej, tym więcej".

stare ornamenty świąteczne


Strojenie choinki po skandynawsku

3. Figurki, świeczniki

Minimalistyczne figurki, często białe, porcelanowe i świeczniki. Tego również nie może zabraknąć w skandynawskim świątecznym wnętrzu. Oczywiście tylko kilka, dla zaakcentowania świątecznej atmosfery w domu. 

Święta Bożego Narodzenia


Minimalistyczne dekoracje świąteczne

4. Minimalistyczne wianki

Wianki bez zbędnych elementów, coś delikatnego, z wykorzystaniem niewielkich dekoracji. Mogą to być wianki również z wykorzystaniem gałązek eukaliptusa, czyli niekoniecznie choinki.

DIY świąteczny wianek


5. Naturalne akcenty

To bardzo ważny punkt, którego nie można pominąć. Oprócz naturalnej choinki, można pójść o krok dalej i wykorzystać to, co natura nam daje: gałązki, naturalne ornamenty, a nawet kwiaty itp... 

Dekorowanie stołu na Wigilę

serwetki na Święta

Dekoracje na Boże Narodzenie


6. Otulacze.

Wszelkiego rodzaju grube koce, kapcie z wełny, grube swetry itd.. wszystko to sprawia, że w te zimne grudniowe dni i wieczory, zrobi się nie tylko nam cieplej, ale również ocieplimy nimi wnętrze. 

13 komentarzy:

 1. Piękne top są dekoracje :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne dekoracje i ozdoby :)
  Pozdrawiam Marysiu serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię styl skandynawski, także chętnie się zainspiruję, otulacze są super.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniały post Marysiu ! uwielbiam skandynawskie świąteczne dekoracje :)
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubie ten okres przystrajania - właśnie kończę choinkę i powoli ogarniam dekoracje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Żywa choinka sama w sobie jest piękna, a ozdoby dodadzą jej tylko uroku. Piękne pomysły :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Naprawdę świetne dekoracje :) Uwielbiam ten czas jest naprawdę piękny, a ozdoby w stylu skandynawskim wyglądają wspaniale :) Czekam na kolejne wpisy, pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń