poniedziałek, 25 grudnia 2017

Święta w Holandii z polskimi tradycjami.

Wyjeżdżając z kraju jakieś 11 lat temu nigdy nie kierowałam się pracą czy wyzwaniami. Nie szukałam również przygody. Wyjechałam z miłości, dwukrotnie. Raz do Irlandii, a drugi raz do Holandii. Zarzekanie się, że już nigdy więcej nie przewrócę do góry nogami swojego życia dla kogoś, nic nie pomogło. Taka chyba moja natura - zawsze słucha głosu serca, a może jest to po prostu romantyczna natura Polaka? 

W rezultacie wyszło mi to na dobre, w przeciwnym razie nigdy nie poznałabym mojego męża, swoją pokrewną duszę, do której uczucie nigdy nie maleje, nawet z ubiegem kolejnych lat. Całkowicie przypadkiem okazało się, że i w jego żyłach płynie polska krew(pół Polak, pół Holender). Dzięki temu nadal moge celebrować Polskie tradycje i wprowadzać w nasze cztery ściany polskie zwyczaje, które jeszcze ja pamiętam ze swego dzieciństwa.

Święta w Holandii z polskimi tradycjami

Proud to be Polish.

Zarówno ja, jak i on, jesteśmy dumni z naszych polskich korzeni. Muszę jednak przyznać, że Święta Bożego Narodzenia są najtkliwsze ze wszystkich. W ciągu tych 11 lat, byłam tylko raz na Święta w Polsce. Pomimo tęsknoty, wiem, że teraz to ja buduje nasze polskie tradycje w moim domu. Choć mąż zna bardzo dobrze Polską kulturę i zwyczaje, dzięki swojej mamie, musiał się jednak szybko nauczyć, jak bardzo przeżywam czas grudniowy i jak bardzo jest dla mnie ważny i magiczny. Musiał się również nauczyć, że w tym czasie moja tęsknota za Polską narasta w bardzo szybkim tempie. 

Na szczęście, każda Polska tradycja wyniesiona z domu, towarzyszy mi przez cały rok kalendarzowy. Z chęcią uczę się również zwyczajów holenderskich. Tradycje to przecież coś pięknego, coś co sprawia, że po prostu się chce i łączy ludzi w jednym miejscu. Dlatego tak bardzo się staramy, pięknie pakujemy prezenty, ozdabiamy pierniki, kupujemy podarunki dla najbliższych, które sprawią im radość, a co najważniejsze - dzielimy się miłością. 

Wałek do ciasta Pakamera.plŚwiąteczne serwetki

Xmas decorationDekoracje Świąteczne

Święta spędzone w Holandii

Polskie tradycje w Holandii

Holenderskie Boże Narodzenie

Święta w Holandii

zakupy z pakamery

Dekoracje na choinkę, Warszawa

Polskie tradycje za granicą

Tradycje Polskie w innym kraju

Polka w Holandii

Dekoracje świąteczne z Polski

Proud to be Polish

Polskie tradycje na Święta

Polskie pierniczki

Polska tradycja Bożego Narodzenia

Świeta po Polsku

Zrobione w Warszawie

Made in Warsaw

LINKI DO NIEKTÓRYCH PRODUKTÓW NA ZDJĘCIACH: 

1. GRAWEROWANY WAŁEK DO CIASTA. Cena aktualna 77.00 zł. Pakamera.pl.

2. ŚWIECA SOJOWA PATCHOULI PEPPER. Cena aktualna 65.00 zł. Pakamera.pl.

3. SERWETKI. Cena przed Świętami 2.99 euro sztuka. H&M Home.

4. OKRĄGŁY TALERZ. Cena w promocji 7.00 euro. Blokker.nl.

7 komentarzy:

 1. POst zostawił niesodyt. Bo nie piszesz jakie są tradycje holenderskie i jak bardzo się różnią od naszych. Mieszkam tutaj 7 lat i widzę wiele różnic

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To temat rzeka. Nie na tym chcialam sie teraz skupic. Wesolych Swiat

   Usuń
 2. Pogodnych, Wesołych Świąt:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też jestem ciekawa holenderskich zwyczajów:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super gadżety. Bardzo lubię takie akcenty, ponieważ to one tworzą ten cudowny klimat świąt! Super sprawa, miło się ogląda takie fotki :)

  OdpowiedzUsuń