piątek, 1 grudnia 2017

Jak stworzyć atmosferę dawnych Świąt?

Nasze dzieciństwo ma ogromny wpływ na to, jak obecnie podchodzimy do tematu światecznego. Przy zgiełku naszego szybkiego życia ważne jest, aby znaleźć sposób na świętowanie Bożego Narodzenia najmilej, jak tylko potrafimy, a może tak, jak pamiętamy to z dzieciństwa? 

Aby uzyskać wspaniałą świąteczną atmosferę, którą pamiętasz na bazie własnych wspomnień, możesz zrobić kilka rzeczy, aby dom stał się przytulny, wyjątkowy i dekoracyjny. Jak zawsze, w tym celu, warto postawić na odpowiednio dobrane przedmioty, które bedą prawdziwą wisieńką na torcie (lub bożonarodzeniowym makowcu). 

Jeśli chcesz wprowadzić atmosferę dawnych Świąt do swojego domu, poszukaj takich motywów, które Ci się z nimi kojarzą. Nasze Babcie na pewno jeszcze mają pochowane w szafach lub na strychach stare świeczniki, naczynia, materiały czy inne dekoracje. Warto tam poszukać, bo znaleźć w nich można prawdziwe wieloletnie skarby. Wszystkie te aspekty, wprowadzone na nowo do naszego salonu, stworzą przyjemną i magiczną atmosferę dawnych lat. Przedmioty potrafią budzić nasz głęboki sentyment i przywoływać wiele wspaniałych chwil spędzonych razem. 

Jak stworzyć atmosferę dawnych Świąt?

Zamiast więc "tradycyjnych" Świąt prosto z wystawy okiennej sklepów, można stworzyć dekoracje typowo tradycyjne. Boże Narodzenie jest przecież czasem niezwykle wyjątkowym. Tak wyjątkowym, że nie ma w ciągu roku innego święta obchodzonego w ten sposób. 

Jest to czas magiczny i bardzo ciepły, głównie ze względu na atmosferę! Zapalamy świece, dodajemy do potraw niecodzienne pachnące przyprawy, zawijamy się w najmilsze plaidowe narzuty i delektujemy się słodkimi i pikantnymi daniami. Nie bez przyczyny korzystamy z przyjemnego oświetlenia, dźwięku i zapachów, aby przenieść naszych bliskich, przyjaciół i rodzinę w świat daleki od rzeczywistości - miejsce, w którym czujemy, że czas się na chwile zatrzymał... 


ŚWIETA INNE NIŻ WSZYSTKIE

Stare brązowe świeczniki

foremki do ciastek

świeczniki łyżki

xmas ornaments


ornament na choinkę trąbka


Stare świeczniki


Bożonarodzeniowe wypieki.

Zdjęcia oraz produkty znaleźć można na artilleriet-journal.se.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 

6 komentarzy:

 1. Czerwone autko obłędne.A pamietasz kochana lametę czy inaczej włos anielski na choinkę?Teraz chyba nie do zdobycia juz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie, że pamietam. Wydaje mi się nawet, że w ubiegłym roku, gdzieś u siebie w sklepach widziałam :))

   Usuń
 2. Przecudne zdjęcia :) Moim największym wspomnieniem świąt z dzieciństwa są piękne bombki u babci - ptaki, grzybki - każda inne, każda małe dzieło sztuki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My również takie mieliśmy :) co wiecej moda na nie powraca :))

   Usuń
 3. Piękne inspiracje w rustykalnym stylu :) Ja lubię szczególnie ozdoby na choinkę w retro stylu. Szczególnie stare bombki, zabawki jak dziadek do orzechów czy konik na biegunach.
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń