niedziela, 3 maja 2020

Wciąż modny BETON!

Jego wysokość beton, czyli kompozyt, który powstaje w wyniku mieszanki cementu z wypełniaczem - jest to jeden z najbardziej pożądanych i wykorzystywanych we współczesnym budownictwie, materiał budowlanym. Jak się okazuje, również projektanci doceniają szlachetną urodę i prostotę betonu. 
Do naszych mieszkań, jako produkt dekoratorski, zawitał już parę lat temu, szczęśliwie dla wszystkich miłośników betonu, nie zamierza szybko wyjść z mody, dlatego nikogo chyba nie zdziwi jego użycie na dużych płaszczyznach. Z kolei dla tych, którzy "oszczędnie" podchodzą do tego materiału i nie są pewni, czy dobrze czuliby się w środowisku betonu, polecam użycie go w małych elementach do dekoracji wnętrz. 

Betonowe akcesoria do domu

Obecnie na rynku istnieje wiele ciekawych opcji wykorzystania betonu, od małych doniczek po lampy, gabarytowe stoły a nawet kredensy i szafy. Możliwości jest dużo.

Dlaczego beton jest tak bardzo przez nas doceniany? 

Nie tylko ze względu na szybkość i łatwość jego wyrabiania, ale także dlatego, że jedną z najważniejszych jego cech jest jego wytrzymałość. Przy czym wytrzymałość betonu oraz jego trwałość i odporność na korozję, zależą w dużej mierze od jego porowatości. Tak samo jak w przypadku jego kolejnej ważnej cechy - wodoszczelności. 
Biorąc więc pod uwagę zalety betonu, nie trudno dziwić się, że jest on tak doceniany zarówno we wnętrzach, jak i budownictwie. 


Home decor made of conctrete

Beton i miedź

Lampa z betonu

Betonowy stół

Betonowe pudła

betonowa szafa

Szklany stół

Betonowy zegar

Źródło zdjęć: https://honestore.co.uk/.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 

7 komentarzy:

 1. Dla mnie beton jest ponadczasowy, uwielbiam go. Właśnie jestem w trakcie projektowania swojego mieszkanka i oczywiście dla betonu też tam jest miejsce :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. ależ piękna komoda w betonowym klimacie! Super! Też jestem za takim wystrojem zdecydowanie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Do mnie totalnie przemawia tylko w nowoczesnych wnętrzach, w każdych innych wydaje mi się jakby tam w ogóle nie pasował :) Ale sam zamysł wykorzystania betonu jak najbardziej doceniam :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Beton lubię we wnętrzach i marzy mi się łazienka z betonowymi ścianami. W dodatkach też jest super.
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo podoba mi się beton we wnętrzach, chociaż wiem, że raczej nie zdecyduje się na betonowe dodatki. Głównie z tego powodu, że bardzo trudno je wkomponować.

  OdpowiedzUsuń
 6. 21 yrs old Environmental Specialist Douglas Rixon, hailing from Thornbury enjoys watching movies like Euphoria (Eyforiya) and 3D printing. Took a trip to Yin Xu and drives a Ferrari 625 TRC Spider. przejdz do tej strony internetowej

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo lubię prostotę i surowość betonu. Jest to materiał wykończeniowy, który w łatwy sposób można ciekawie zaaranżować. Pasuje on do wielu stylów wnętrzarskich. Sprawdzi się zarówno we wnętrzach minimalistycznych, jak i tych loftowych. Bardzo podobają mi się ukazane tutaj inspirację - ten betonowy zegar wygląda świetnie!

  OdpowiedzUsuń