niedziela, 16 grudnia 2018

Jak wykorzystać gałązki choinki na Święta?

Gałązki choinki mogą być wspaniałą formą dekoracji, które nie tylko wprowadzą klimat Świąt Bożego Narodzenia ale również wniosą cudowny zapach do mieszkania. Ich zastosowanie jest wszechstronne i warto z tego korzystać.

Natura od zawsze jest najwspanialszym elementem dekoracji, wystarczy nieco pokombinować i można stworzyć ciekawe aranżacje z jej wykorzystaniem. 

Jak wykorzystać gałązki choinki do dekoracji na Święta?

Poniżej znajdziecie kilka pomysłów na wykorzystanie gałązek choinki, do dekoracji domu. 


1. NA JADALNIANYM STOLE.

Piękny łańcuch stworzony z choinkowych gałązek, rozłożony na środku świątecznego stołu, doda cudownego uroku i wprowadzi magiczną atmosferę w mig. Niby nic wielkiego, a tworzy całościowy wystrój w taki sposób, że nie potrzeba Ci już żadnych innych dekoracji. Wystarczy zasiąść do stołu ;)

Jak udekorować stół na wigilię?


2. WISZĄCA DEKORACJA.

Jeśli brakuje Ci pomysłu na wykorzystanie gałązek, po prostu je powieś, czy to nad stołem, czy nad oknem lub łóżkiem. W każdym miejscu będą prezentować się dobrze, czy to same w sobie, bez żadnego dodatku, czy z zawieszonymi na nich ornamentami świątecznymi i lampkami. 

Wisząca gałązka na święta

Gałązka zawieszona nad świątecznym stołem3. STROIK ZE ŚWIECZKAMI. 

Stworzenie własnego stroika świątecznego nie musi być niczym skomplikowanym, tak naprawdę wystarczy tylko kilka gałązek i duże świeczki, ewentualnie jakaś mała dekoracja i kokarda i stroik już gotowy. Będzie prezentował się świetnie w centralnym miejscu w domu, takim jak stolik czy półka.

Kalendarz adwentowy, świeczki

Świeczka świąteczna, stroik

4. W WAZONIE.

Gałązki świerku można wykorzystać do stworzenia ciekawej kompozycji świątecznej w wazonie. W ten sposób nie tylko uzyskamy ładną dekorację z elementami choinki, ale również wprowadzimy zapach do mieszkania. Jest to idealna opcja szczególnie dla tych, którzy na Święta wykorzystują sztuczną choinkę, pozbawioną zapachu. 

Choinka w wazonie


Modern Christmas Decor


ZOBACZ RÓWNIEŻ: 

4 komentarze:

 1. W tym czasie nie obejdzie się bez gałązek iglaków :)
  Ja lubię też te modrzewiowe z szyszkami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam wykorzystywać gałązki iglaków w różnych dekoracjach świątecznych. Twoje inspiracje bardzo mi się podobają :)
  Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wisząca najbardziej mi się podoba! :)

  OdpowiedzUsuń