czwartek, 30 sierpnia 2018

Żyrandol "Marii Skłodowskiej Curie". Design Polski.

Oświetlenie dość nietypowe, które sprawia, że jest wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju, a w dodatku wielofunkcyjne. Piękny krystaliczny żyrandol, który został zainspirowany jedną z najsłynniejszych polskich naukowców, zdobywczyni podwójnej nagrody Nobla - Marię Skłodowską Curie, zaprojektowany przez Panią Jurek, czyli polską projektantkę Magdę Jurek. Ta kreatywna artystka i projektantka stworzyła linię jedno- i dwupoziomowych żyrandoli z tub laboratoryjnych, które można wypełnić wodą i kwiatami lub po prostu pozostawić puste, aby pełniły funkcję samego oświetlenia. 

Projekt niezwykle niestandardowy, wielofunkcyjny i co więcej "dobry, bo Polski". Patrząc na ten żyrandol mamy z czego być dumni. Ideą całego projektu w kwestii dekoratorskiej nie jest sam wygląd żyrandola, który już w swojej pierwotnej formie wygląda wyjatkowo. Propozycją jest bowiem pójście o krok dalej, wyjście spoza bezpiecznej strefy i używanie tub jako wazonów lub skorzystanie z różnych kolorowych barwników w celu stworzenia całego koła kolorów, ale tak  naprawdę możliwości są nieograniczone i na tym polega cały urok projektu. Często sami zbieramy różnego rodzaju małe rzeczy i pamiątki, wykorzystanie takich maleńkich tub może być świetnym sposobem ich wyeksponowania. 

Żyrandol Maria, design Polski

Standardowe żyrandole służą głównie jako centralny obiekt w pokojach, pełniąc funkcję dekoratorską i oświetleniową, ale często nie są zmieniane ani spersonalizowane. Dlatego ten żyrandol jest wyjątkowy, ponieważ dzięki zainstalowanym tubom można je dowolnie zmieniać i dekorować w zależności od nastroju, pory roku lub nowych stylów wnętrz dzięki zastosowaniu różnych elementów dekoracyjnych w tych szklanych rurkach.

Żyrandol z kwiatami

Maria S.C.Test Tube Chandelier

Wyjątkowy żyrandol

żyrandol do pokoju dziecka


Pomysł na żyrandol

Tube Chandelier by Polish Designer


Produkt do nabycia na panijurek.pl.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 

4 komentarze:

 1. Hmm nawet ciekawie to wygląda muszę powiedzieć, ale nie wiem czy zdecydowałabym się na takie coś u siebie. Raczej do takich odważnych wnętrz by pasował idealnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zależy, myślę, że dobrze prezentowałoby się zarówno we wnętrzach skandynawskich, nowoczesnych czy klasycznych.
   Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 2. Cudowny żyrandol ! Super aranżacje :)
  Pozdrawiam ciepło :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Interesujący - myślę że trzeba mieć przestrzeń aby takie cudo powiesić w mieszkaniu.

  OdpowiedzUsuń