środa, 4 lipca 2018

Oświetlenie boczne i sufitowe. Jak zastosować?

Oświetlenie jest jednym z najważniejszych elementów mających wpływa na wygląd i wizualizację wnętrza ponieważ odgrywa istotne znaczenie w ogólnym jego odbiorze. Obecnie do wyboru mamy bardzo zróżnicowane źródła światła o różnych kształtach, materiałach, teksturze i formie. Dzięki odpowiedniemu doborze, nie tylko zapewniają nam odpowiednie oświetlenie ale również nadają charakteru i przytulności wnętrzu. 

Zdecydowanie się na zastosowanie sytsumu wielopunktowego sprawi, że w pomieszczeniu zrobi się jasno i przestronnie, a przy tym, sprawdzą się w każdym stylu wnętrza. 

Przykładem może być Ripls, to nowa okrągła lampa ścienna i sufitowa, która tworzy wielowymiarowe doświadczenie oświetleniowe, a  zainspirowane zostało zwyczajnie wodą. To renomowane oświetlenie jest dziełem duńskiego projektanta Jakoba Wagnera, które można zobaczyć w  kolekcji Louisa Poulsena. Dodaje ono wielowymiarowe doznania świetlnego, zapewniając jednocześnie doskonałe oświetlenie ogólne.

Oświtlenia na ścianę

Okrągła oprawa lampy emituje rozproszone światło, ma wklęsły, przezroczysty przód w kształcie fal wodnych. Pofałdowania załamują światło z przodu, tworząc subtelną zmianę wyglądu w zależności od kąta patrzenia. Pomysłowość projektu Wagnera polega na tym, że jest on wyjątkowo prosty - ale ciągle się zmienia, gdy przechodzisz obok niego. 

Wąska, wklęsła forma Riplsa tworzy światło o większej intensywności w środku, które zanika w kierunku krawędzi. Smukła obudowa tworzy wygląd pływającej tarczy, dzięki temu jej ogólny efekt jest głęboki, promienny, z odpowiednią równowagą uderzenia i subtelności tak, aby idealnie dopasować się do każdej przestrzeni architektonicznej.

Ripls jako oświetlenie wielopunktowe jest szczególnie dobrze dostosowany do korytarzy, klatek schodowych i obszarów wejściowych i zapewnia idealne oświetlenie ogólne w małych pomieszczeniach biurowych i salach konferencyjnych. 

Oświeltenie boczne i sufitowe

Ripls luminaire

Oświetlenie w korytarzu

Jakie oświetlenie przy schodach kupić?

oświetlenie schodowe

Oświetlenie wielopunktowe boczne

Design: Jakob Wagner
Zdjęcia, oraz produkt dostępny na louispoulsen.com.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 

13 komentarzy:

 1. świetnie prezentują się te podświetlone schody!

  OdpowiedzUsuń
 2. No tak schody podświetlane zawsze ładnie wyglądają i na moje jeśli chodzi o boczne oświetlenie to jedynie nadaje się na schody albo jakieś takie przejściowe miejsca korytarze coś bo w pomieszczeniach to się nie nada ewentualnie jakiś kinkiet ale to bardziej do ozdoby niż oświetlenia pomieszczenia. Ogólnie z LEDami można sporo zrobić jeśli chodzi o oświetlenie. Dają duże pole do popisu i jedynie ogranicza nas inwencja twórcza.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne są te oświetlenia ledowe, ja bym chciał też sobie podświetlić korytarz taką taśmą ledową i zrobić to na czujnik ruchu, sąsiad tak sobie zrobił fajnie teraz dom. Na prawdę miał pomysł na to i wyszło mu to idealnie. Ja jeszcze nie posiadam żadnych rozwiązań ledowych u siebie ale planuje sobie zamontować takie oświetlenie ledowe. Bo bardzo ładnie to wygląda.

  OdpowiedzUsuń
 4. Podświetlone schody - przydatna sprawa :))

  OdpowiedzUsuń
 5. Podświetlane schody mnie urzekły ! Bardzo fajny post Marysiu :)
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo pomocne wskazówki i informacje. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe rozwiązanie, wygląda to na prawdę fajnie

  OdpowiedzUsuń
 8. Oświetlenie jest bardzo ważnym elementem aranżacji wnętrza, świetny pomysł

  OdpowiedzUsuń