piątek, 13 kwietnia 2018

Lampy zainspirowane kaktusami.

O katusach i jakichkolwiek roślinach mówi się ostatnio głośno. Od kilku sezonów królują w dodatkach w dekorze. Zarówno te całkowicie naturalne, rosnące w doniczkach, jak i sztuczne, w tym również na plakatach, tapetach, pościeli, porcelanie itp. Motyw ten całkowicie zdominował wnętrza, szczególnie te w stylu skandynawskim czy boho. Nietrudno się temu dziwić biorąc pod uwagę fakt, że kwiaty przynoszą nam mnóstwo korzyści - szczególnie jako naturalny oczyszczasz powietrza. 

Jednak nie każdy z nas posiada tzw., "rękę do kwiatów", albo naleje za dużo wody, albo nie podlewa ich wcale. Wówczas rozwiązaniem jest wybór tych sztucznych. W jakiej formie? To już tylko i wyłącznie, zależy od naszego upodobania. Ja proponuje przyjżeć się np., tym, które zamiast czekać na światło, oddają je nam. Problem z brakiem nasłonecznionego miejsca dla nich i ciemnego kąta w mieszkaniu, rozwiązany. 

Lampy jak katusy

Taką propozycją są lampy transegeniczne zaprojektowane przez  włoskiego projektanta Matteo Cibic. Jest to seria trzech unikalnych lamp stołowych ze szklanej konstrukcji, które zainspirowane zostały kształtami pieknych kaktusów. Dzieki temu te piękne "rośliny" rozprzestrzeniają światło we wnętrzu zamiast je absorbować. 

Kaktusy, dzięki ciekawej formie, oddają interesujące świetlne odbicia i cienie oraz stanowią niekonwencjonalną dekorację w każdym wnętrzu, bez względu na styl w nim panujący. Są neutralne i zjawiskowe i właśnie dlatego, odnająda się wszędzie. 


TRANSGENIC LIGHTS Szklane kaktusy

Lampy jak katusy

 moda na kaktusy

lampa kaktus

Produkt można znaleźć na www.secondome.biz
Projektant: Matteo Cibic.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 

4 komentarze:

  1. Bardzo fajna propozycja :) To prawda że kaktusy są teraz bardzo na topie. A taka lampka to coś nietuzinkowego i oryginalnego.
    Pozdrawiam ciepło :)

    OdpowiedzUsuń
  2. 41 yr old Research Nurse Esta Josey, hailing from Picton enjoys watching movies like "Trouble with Girls, The" and Writing. Took a trip to Redwood National and State Parks and drives a Ferrari 275 GTB Long ose Alloy. przeskocz tutaj

    OdpowiedzUsuń