piątek, 11 maja 2018

Wąski salon, jak sprawić aby był przestronny?

Posiadanie małego, wąskiego pomieszczenia może stać się prawdziwym wyzwaniem dla kogoś, kto pragnie je jakoś urządzić. Przy czym "jakoś" ma być funkcjonalne i przytulne. Kluczem do projektowania i aranżowania w małych pomieszczeniach jest połączenie rozwiązań oszczędzających przestrzeń oraz tych wielofunkcyjnych, jednocześnie wyrażających własny styl.

Możesz więc skorzystać z niewielkiego rozmiaru salonu, aby łatwo stworzyć jemu ciekawą funkcję. W jaki sposób? Przede wszystkim warto skupić się na jakimś określonym fragmencie, a w szczególności wybrać jeden z takich aspektów pomieszczenia, aby wyróżnić coś ciekawego wizualnie. W ten sposób stworzysz tzw. złudzenie optyczne, które zostanie natychmiast przyciągnięte do tej wyjątkowej funkcji, zamiast do rozmiaru pomieszczenia.

Wąski salon, jak sprawić aby był przestronny?

Doskonałym przykładem jest zaprojektowanie funkcjonalnej ściany za sofą o interesującej fakturze lub dekoracji ściennej. W poniższym przypadku są to szafki i meblościanka, które od samego początku skupiają na sobie wzrok. Poza tym otrzymują również drugą funkcję, która w małych i wąskich pomieszczeniach jest na wagę złota - przechowywanie!

Kolejną kwestią jest  zwrócenie uwagi na to, jakie wybieramy umeblowanie do salonu. W długiej, wąskiej przestrzeni istnieje kilka opcji do rozważenia przy konfigurowaniu mebli. Warto mieć ich nawet kilka ale w tej samej palecie kolorów co ściany. Nawet duże przedmioty, takie jak dopasowana duża sofa, wtapia się w pomieszczenie, optycznie powiększając przestrzeń oraz przekazują świeżość i elegancję poprzez proste linie. 

Jak udekorować wąski salon?

Wąski salon, jakie meble?

Jak urządzić mały salon?

Projekt oraz zdjęcia zrealizowany przez mobenia.com.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz