piątek, 4 czerwca 2021

Jak odnowić meble?

 Zawsze interesowało mnie odnawianie starych lub zniszczonych mebli. To przecież przedmioty z jakąś historią, z jakimś poprzednim życiem, zasługują więc na drugą szansę. Z ekonomicznego punktu widzenia, samo drewno aktualnie jest bardzo drogie, więc tylko czekać aż ceny mebli znacząco pójdą w górę. Jednak ja kierowałam się tutaj spróbowaniem czegoś nowego - chciałam odnowić je sama, spróbować własnych możliwości i udowodnić sobie, że przecież to nic trudnego. 

Zaczęłam od rzeczy prostych i mało skomplikowanych, w końcu to mój pierwszy raz ze szlifiarką w ręku. Postanowiłam odnowić hoker, który kupiłam w sklepie z drugiej ręki, a którego kolor drewna nie dokońca mi odpowiadał, oraz stolik kawowy, który został zniszczony drewnianymi zabawkami przez moje dziecko - ten stolik zdecydowanie ma historię i swoje przeżył. 

jak odnowić meble

Niestety nie udało mi się uwiecznić jak stolik wyglądał 'przed' na zdjęciach, ale możecie zobaczyć go na tym filmie na youtube, łącznie z całym procesem metamorfozy. Zależało mi na uzyskaniu efektu podobnego kolorystycznie do mebli, które już posiadamy (stolik oryginalnie był dużo ciemnieszy), tak aby tworzyły spójność, myślę, że udało mi się to osiągnąć i z efektu końcowego jestem całkowicie zadowolona.

metamorfoza mebli ikea


metamorfoza stolika z ikei

metamorfoza stolika kawowego

stolik lack metamorfoza

odnawianie drewnianego stolika

renowacja drewnianego stolika

odnawianie drewnianego stołu

Z hokerem, który służy mi jako tzw. planter, było nieco trudniej, ponieważ używałam dość dużej szlifiarki, dlatego na wykończeniach w okolicy metalowego stelaża, nie dokońca udało mi się usunąć obecną na nim farbę. Jednakże i takie niedoskonałości mają swój urok. Pomalowałam go również dość jasnym lakiem do drewna, tylko jedną warstwą. 

diy meble do pokoju

mebel na kwiaty

stojak na kwiaty drewniany

stojak na kwiaty drewniany ikea

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 

1.  10 RZECZY, KTÓRE KUPIŁAM DO DOMU Z SECOND HANDÓW.

2. METAMORFOZA SPIŻARNI POD SCHODAMI.

3. METAMORFOZA NASZEJ ŁAZIENKI.

4. METAMORFOZA LAMPERII W KORYTARZU.

5. METAMORFOZA ZNISZCZONEJ ŚCIANY PO TAPECIE.

3 komentarze: