niedziela, 16 maja 2021

Organizacja spiżarni pod schodami? Tanio i z efektem!

 Mamy to szczęście, że jesteśmy w posiadaniu takiego miejsca w naszym domu, tzw. od wszystkiego, w którym możemy gromadzić np. dodatkową żywność, chciałabym móc powiedzieć - przetwory, ale jeszcze nie nauczyłam się ich robić (może z czasem, kto wie?). Spiżarka pod schodami, pomimo, że nie należy do dekoracyjnych i eksponujących miejsc, wymagała tzw. update'u i dobrej organizacji. 

Plan był jeden - urządzić ją tak aby była dla nas funkcjonalna i przejrzysta, ale przede wszystkim, aby nie wydawać na nią zbyt wiele pieniędzy, w końcu do tylko spiżarka. 

spiżarnia pod schodami aranżacje

Nie martwcie się, spiżarka wcale nie musi być idealna niczym z pięknych zdjęć, które możemy znaleźć na takich stronach jak pinterest, ale z pewnością może spełnić Wasze oczekiwania, zarówno funkcjonalne, jak i wizualne. 

MALOWANIE.

Jak w przypadku prawie każdej metamorfozy, trudno byłoby nie skorzystać z farby. Jednakże skoro miało być budżetowo, postanowiłam sprawdzić farby, które już posiadałam z wcześniejszego remontu, dzięki temu nie musiałam kupować nowej. 

spiżarka pod schodami

pod schodami schowek

TAPETA, TŁO.

Tak naprawdę jedynymi kosztami był zakup samoprzylepnej tapety, która imitowała białe kafelki. Było przy tym trochę pracy, ale opłacało się, a dzięki temu, że tapeta była samoprzylepna nie musiałam wydawać dodatkowych pieniędzy na klej do tapety. Użycie jej pomogło mi również zakamuflować wszystkie niedoskonałości, które znajdywały się na ścianie. 

tapeta spizarnia

spiżarnia diy

MONTAŻ PÓŁEK.

Po przyklejeniu tapety mogłam ponownie umieścić stelaż oraz półki, które wykonane zostały przez mojego męża ze starych mebli z Ikei, ponieważ i tak zamierzaliśmy się ich pozbyć, a dzięki temu nie musieliśmy kupować nowych półek. 

mała spiżarnia pod schodami

SEGREGACJA - ORGANIZACJA.

Ostatnim etapem było posegregowanie wszystkich rzeczy i znalezienie dla nich miejsca. Do tego celu wykorzystałam pojemniki i opakowania, głównie z recyklingu, jak np.: puste słoiki, których wieczka pomalowałam na czarno aby bardziej pasowały do mojego całego zamysłu i projektu oraz przesypałam do nich suchą żywność, poczym opisałam co się w nich znajduję. Dzięki temu wszystko jest czytelne a spiżarka jest całkowicie zorganizowana. 

słoiki na przetwory

spiżarnia organizacja

etykiety na słoiki diy

naklejki na słoiki diy

diy słoiki po kawie

pudelka organizacja

pudełka próżniowe na żywność

pudełka plastikowe na żywność

szklane sloiki na żywność

Ciekawi jak przebiegał cały proces metamorfozy, krok po kroku? Zapraszam tutaj

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 

8 komentarzy:

 1. Wow ale świetnie. Jakbym miała takie miejsce też bym to zrobiła.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne takie dodatkowe miejsce do przechowywania.
  Słoiki z czarnymi wieczkami wyglądają rewelacyjnie:-)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje. Oczywiście, takie miejsce jest rewelacyjne, a słoiki przynajmniej zyskały nową rolę recyklingową.
   Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 3. Bardzo fajny pomysł i cała organizacja. Też lubię podpisywać słoiczki na etykietkach z farbą tablicową.
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 4. To niesamowite, jak można przekształcić przestrzeń, nawet taką jak spiżarnia pod schodami, w funkcjonalne i estetyczne miejsce, przy minimalnym nakładzie finansowym. Twój opis metamorfozy jest inspirujący i pokazuje, że nie trzeba wydawać fortuny, aby osiągnąć efektowne rezultaty. ;) Samej marzy mi się taka spiżarka. Twój pomysł z samoprzylepną tapetą imitującą białe kafelki jest szczególnie pomysłowy i efektywny, przez to, że pozwala ukryć ewentualne niedoskonałości ściany.

  OdpowiedzUsuń