piątek, 7 maja 2021

Aranżacja półek w salonie.

Istnieje jedna podstawowa zasada aranżowania półek w salonie: schludność + równowaga opierająca się na dodaniu książek, akcesorii, a nawet roślin. Jeśli chodzi o schludność, chodzi tutaj nie tylko o elementy czyste i nieponiszczone, ale również o to, aby na każdej półce pozostało odrobinę miejsca. Za dużo elementów prowadzi do bałaganu. 

Aby uzyskać idealny wystrój półek, zachowaj czysty wygląd, postaraj się również wybrać schemat jednokolorowy lub podobny do siebie z tej samej palety kolorów, i upewnij się, że mieszasz ze sobą ciekawe kształty oraz łączysz małe elementy z wysokimi. Od czasu do czasu cofnij się, aby ocenić ogólną równowagę swojej aranżacji. Umieść elementy poza środkiem lub wypróbuj większe lub mniejsze, po prostu, potraktuj to jak zabawę :)

aranżacja półek na ścianie

Pamiętaj też, że wcale nie musisz wydawać pieniędzy na zakup nowych dekoracji. Możesz spokojnie stworzyć idealną kompozycję aranżacyjną z tego co już posiadasz. Rozejrzyj się po domu, aby znaleźć ciekawe zdjecia, plakaty, ramki do zdjęć, wazony, pamiątki z podróży oraz inne akcesoria. Ważne jest tylko to, aby były one w spójnej kolorystyce oraz pasowało do całej reszty stylu w pokoju. Najpierw zacznij od umieszczenia największych przedmiotów na półce, a następnie wypełnij resztą dodatkowych akcesorii, nie zapomnij o ksiażkach, które mogą zarówno stać, jak i leżeć, aby dodać przedmiotom właściwej wysokości. Dobrze sprawdzą się również rośliny doniczkowe, są one niczym wisieńka na torcie w każdej aranżacji. 

aranżacja półek na książki

Jeśli interesuje Cię temat i chciałbyś uzyskać więcej informacji na temat aranżowanie półek krok po kroku, zapraszam na mój kanał youtube

aranżacja starego kredensu

aranżacja komody w salonie

białe komody aranżacje

aranżacja salonu z książkami

aranżacje dekoracje na ścianę

dekoracje aranżacja wnętrz

półki na ścianie w salonie

aranżacje salonu dekoracje

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 

1.  MODNE PÓŁKI NA ŚCIANĘ.

2.  CO MOŻNA ZROBIĆ Z JEDNEGO KOMPLETU PÓŁEK

3.  PÓŁKI I REGAŁY NA KSIĄŻKI.

4.  PÓŁKI NAD TELEWIZOREM. MIEJSCE NA TELEWIZOR.

5.  10 BŁĘDÓW, KTÓRYCH NIE POWINIENEŚ POPEŁNIAĆ PRZY ARANŻOWANIU SWOJEGO WNĘTRZA.

4 komentarze:

 1. Świetnie, że można tyle zieleni umieścić w pomieszczeniu, od razu lepiej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie, oboje z mężem uważamy, że gdy są kwiaty w domu, nagle jest w nim życie.
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Super Marysiu, bardzo mi się podoba. I tyle zieleni.
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń