piątek, 30 kwietnia 2021

Ścierki kuchenne - modny design.

Ręczniki kuchnne to coś więcej niż tylko wiszące w kuchni szmatki, które służą nam do przetarcia mokrych rąk, blatu kuchennego czy naczyń. Ich design jest tak samo ważny, jak cała reszta akcesorii, które ma na celu upiększać nasze wnętrze. 

Należy pamiętać, że ręczniki kuchenne używane są również jako wystrój kuchni. Ten mały dodatek kuchenny może wnieść do pomieszczenia kuchennego znaczącą wartość estetyczną, uzupełniając kolorystykę i elementy całego projektu dekoru.

Jakość kuchennych ręczników

Ścierki kuchenne są dostępne w szerokiej gamie wzorów, od nadruków w stylu vintage po nowoczesną modną grafikę. Ten mały kawałek materiału potrafi nadać ciekawego charakteru w kuchni, a przy tym można zmieniać wystrój sezonowo. Ponadto mają one idealny rozmiar na zastosowanie ich w jadalni jako podkładek pod naczynia (często stosowane w ten sposób w azjatyckich domach).

Istnieje jednak znacznie więcej powodów świadczących o ich fenomelności, a mianowicie: można wykorzystać je jako sztukę w ramkach (zamiast plakatów czy obrazu), do zapakowania prezentu, owiniecia żywności, stylizacji do ładnych zdjęć, a przede wszystkim, jako materiał wielorazowego użytku, wygrywają w skali ekologicznej z papierowymi ręcznikami. 

Kuchenne ścierki z literami


ściereczki kuchenne lniane

bawełniane ścierki kuchenne

Ścierka do pieczywa

Szary ręcznik kuchenny

Dobrej jakości ręcznik do kuchni

Niebieski ręcznik

Pomocnicze akcesoria kuchenne

Zestaw ścierek kuchnenych


 Żródło zdjęć oraz produkty: www.connox.de.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 

7 komentarzy:

 1. Jak widać na powyższych zdjęciach nawet zwykła ścierka w kuchni może pełnić rolę dekoracyjną. Naprawdę fajnie to tutaj wygląda, sama nigdy w sumie nie przykłądałam uwagi do ścierek. Często wykorzystywałam w ich roli stare szmatki, które do niczego już się nie nadawały. Tutaj jednak widze, że nawet ścierki mogą być potraktowane artystycznie.

  Kuchnię mam w stylu tradycyjnym, tak wiec postaram sie poszukać czegoś dobrze do niej pasujacego :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne ściereczki, zwłaszcza te w alfabet. Takie drobiazgi też są ważne w aranżacji kuchni.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hahaha sama zauważyłam, że takie ściereczki, to takie małe kuchenne dzieła sztuki. Aż żal ich używać więc puki co stanowią element dekoracyjny.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ściereczki z literkami podobają mi się najbardziej… To doskonałe uzupełnienie aranżacji kuchni. A co powiecie na plakaty z Krakowa https://studioplama.pl/kategoria/fotografia-plakaty/krakow/? Dobrze prezentują się one zarówno wieszane pojedynczo, jak również aranżowane w kompozycjach, przypominających małe galerie. Można bawić się ich formatem i oprawą. Jest wiele możliwości.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie wyobrażam sobie pracy w kuchni bez dobrej bawełnianej ścierki. Lubię kiedy są zrobione z dobrego chłonącego materiału i mają ciekawy nietuzinkowy designe. Te we wpisie prezentowane są jako element dekoracji i to kolejny z moich dotychczasowych odkryć. Sama posiadam kilka ciekawych ściereczek i wykożystuję ję do urozmaicenia wyglądu mojej małej kuchni :)

  OdpowiedzUsuń