poniedziałek, 17 sierpnia 2020

Urozmaicenie dekoracji ściennej z Posterlounge

Muszę przyznać, że już od dłuższego czasu myślałam nad tym aby ponownie skomponować galerię ścienną w naszym salonie, i tym samym wprowadzić nieco więcej koloru oraz dodatkowych elementów, nieco bardziej charakterystycznych niż dotychczas. Po prostu, czegoś mi w tym wszystkim brakowało. 

Tym razem złożyłam zamówienie w zupełnie nowej dla mnie firmie, która przyciągneła mnie najbardziej swoja wyjątkowością, innymi słowy - unikatowością sortymentu, zarówno w grafice jak i samym tworzywie. Do wyboru miałam nie tylko plakaty, ale również obrazy na płótnie z Posterlounge, na szkle akrylowym (chyba moje ulubione!), na aluminium, drewnie, a nawet PCV.  Do tego, jest w czym wybierać. Przyznam więc, że nie ułatwiłam sobie zadania bo wybór był zbyt duży i w rezultacie nie wiedziałam już sama czym się kierować. 

Galeria ścienna w salonie

Jednakże, kiedyś pisałam już o tym, czym kierować się tworząc galerię obrazów na ścianie. Postawnowiłam więc skorzystać z własnych porad i zapisek i zasugerować się przede wszystkim paletą kolorów. Jak wspomniałam powyżej, zależało mi na urozmaiceniu galerii, oraz wprowadzeniu jakieś barwy. Zrezygnowałam również z całkowitej symetrii, którą miałam wcześniej, chciałam wprowadzić odrobinę chaosu aby pozbyć się nudy. Postawiłam ponadto na różnorodność tekstury - nic bardziej nie dodaje wyrazu niż jej różnorodność, czyli rozmaitość faktury i wielkości. 

Warto także przed powieszeniem rozłożyć wszystkie obrazy, plakaty czy płótna, na podłodze i dowolnie ustawiać rozmaite kombinacje, tak aby stworzyć tą najodpowiedniejszą dla siebie. Osobiście zawsze wykonuje zdjęcie każdemu układowi, a gdy już jestem pewna, obrysowuje każdą ramkę na papierze i przyklejam taśmą do ściany. Jest to bardzo pomocny system, szczególnie przy doborze większej ilości obrazów. Z całego efektu końcowego jestem bardzo zadowolona. 

Przyznam, że pierwszym i bardzo dużym zaskoczeniem po rozpakowaniu paczki było znalezienie w niej tzw. wsporników ściennych do powieszenia obrazów(łącznie z śrubkami)! Cóż to za wspaniały wynalazek! Ułatwił mi znacznie prace i dzięki temu mogłam powiesić wszystkie obraz dokładnie tak, jak chciałam. Rewelacja! 

mocowania samoprzylepne do obrazów

umocowania do obrazów i ramek

Jak powiesić zdjecia i obrazy na ścianie?

Poniżej dwa małe obrazki o wymiarach 13x18cm. Pierwszy z tworzywa aluminiowego, drugi z grubego drewna. 

Posterlounge - galeria zdjęć

Blog wnętrzarski

Wszędzie dobrze ale w domu najlepiej

Obraz na drewnie


Do moich ulubieńców zaliczają się obrazy na szkle akrylowym, stosownie zabezpieczone folią. Jeden w rozmiarze 20x30cm, oraz drugi  30x40cm. 

Obrazy i zdjęcia


Szkło akrylowe

Tworzenie domowej galerii

Kolejne to obrazy na PCV w rozmiarach 20x30cm oraz 30x40cm. Oba wpasowały się idealnie w paletę koloru, którą tworzyłam. Sposób na dekorację ściany w salonie

Sposób na galerię w salonie

Ostatnim wyborem był kolejny obraz na aluminium, tym razem większy bo w rozmiarze 30x40cm, który przywołuję moją miłość i sentyment do morza.  

Widok na morze

Unikatowe zdjęcia i obrazy na galerię ścienną

I choć współpraca wiertarki, mojego męża i naszej opornej ściany, była na początku dość ciężka i mozolna, po kilku próbach i różnorakich doświadczeniach, galeria zawisła na nowo i to w zupełnie nowej odsłonie. Barwy, które zamierzałam wprowadzić miały skupiać się na naturalności - kolory ziemi, czyli brązy przełamane turkusami wody i różowością zachodzącego słońca. Wszystko idealnie wkomponowało się do naszego nieco przemysłowego stylu panującego w naszym salonie. 

Po zestawieniu wszystkiego razem z pozostałymi obrazami, które już posiadałam wcześniej, całość prezentuje się następująco:  

galeria na ścianie w salonie

Jak zaplanować galerię ścienną?

galeria zdjęć na ścianie w salonie

Jak stworzyć domową galerię?

unieke wanddecoratie

Hasło firmowe marki to “Sztuka na każdą ścianę”, myślę, że tą dewizę można łatwo dotrzeć opierając się na wyborze i asortymencie sklepu.

Po więcej ciekawych inspiracji zapraszam na stronę firmową marki Posterlounge.pl.

Copyright Posterlounge

Copyright Posterlounge

Copyright Posterlounge

Copyright Posterlounge

Copyright Posterlounge

W związku z uprzejmością "Posterlounge" zdobyłam również dla swoich czytelników kod rabatowy pod hasłem:  CLEO15 
15% rabatu na zakupy na posterlounge.pl

Kod jest ważny od 17.08.2020 do 31.08.2020

4 komentarze:

 1. Zauważyłam, ze bardzo wiele osób skupia sie na dekoracjach w dolnej części mieszkania. Kupuje ładne meble, dywany, stoliki. Jednoczenie nie doceniają dekoracji ściennych. Przez to mieszkanie zupełnie traci symetrię oraz staje mało przytulne. Nowa fototapeta czy kilka oprawionych plakatów na ścianie potrafi praktycznie całkowicie odmienić wnętrze.

  W poszukiwaniu oryginalnych dekoracji, polecam zerknać sobie do Wallcolors:
  wallcolors.pl/tapety/4479-tapeta-kaczki.html

  W sklepie obecnie mają wiele ciekawych autorskich wzorów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnio zainspirowana podobnym wpisem postanowiłam wyposażyć swoje mieszkanie w nowe plakaty. Puste ściany niestety nie dodają wnętrzu przytulności, przez co postanowiłam to zmienić! Zamówiłam klilka antyram z plexi na wymiar i wydrukowałam swoje własne grafiki. Przez to mieszkanie nie wydaje się już takie nudne. Już nigdy nie chciałabym powrócić do pustych ścian!

  OdpowiedzUsuń