czwartek, 25 kwietnia 2019

PRAWIDŁOWY UKŁAD MEBLI W SALONIE.

Odpowiednie umiejscowienie mebli w pokoju znacznie przyczynia się do tego, aby przestrzeń nie tylko była komfortowa ale również przyjemna.

Sposób rozmieszczenia mebli w salonie zależy przede wszystkim od wyznaczenia punktu centralnego danej przestrzeni. W niektórych domach taki punkt stanowić będzie kominek czy duże okno, ale możemy również ten centralny punkt stworzyć, np. może to być miejsce na telewizor. Po określeniu tej dość istotnej funkcji należy skierować siedzenia w tym kierunku, czyli w przypadku tv, tak aby były skierowane na oglądanie telewizji. 

Rozkład sofy i foteli

Najczęściej do ustawienia mamy sofę, fotele, krzesła czy pufę oraz stolik kawowy. Z tymi meblami musimy sobie poradzić i ustawić je w najbardziej korzystnym układzie, tak aby było miedzy nimi wystarczająco dużo miejsca do przemieszczania się. 

Najbardziej podstawowym i funkcjonalnym układem mebli w salonie jest umieszczenie sofy naprzeciwko punktu głównego, a wszystkie pozostałe elementy ustawić pod kątem lecz w tym samym kierunku (lub na około niej). Dzięki temu wszyscy będą mogli swobodnie oglądać telewizję, czy grzać się przy kominku. 


PROPER FURNITURE SYSTEM IN THE LIVING ROOM.

Living room inspiration ideas

PRAWIDŁOWY UKŁAD MEBLI W SALONIE

How to Arrange Your Living Room Furniture


Zdjęcia oraz produkty: gubi.com.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 

13 komentarzy:

 1. U mnie na środku jest ława a wokół 2 sofy - gdzieś z boku TV :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny post Marysiu. U mnie kanapa narożna jest pod ścianą, obok po prawej jest fotel, po lewej stronie są okna, a na przeciwko TV.
  Miłego weekendu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny wpis. Dużo przydatnych inspiracji. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Cenne informacje i wskazówki. Teraz już wiem jak urządzić swój salon.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten ostatni układ najbardziej przypadł mi do gustu. Czekam na kolejny wpis :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Prawidłowe wyznaczenie stref w salonie to w sumie klucz do sukcesu a wiem, że niewiele osób jest w stanie coś takiego przemyśleć :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Będę miała na uwadze meblując nowy salon :D
  Dziękuję za inspirację :*

  OdpowiedzUsuń
 8. Rady w stylu - nie ustawiaj krzesła tyłem do telewizora. Serio ? :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dużo przydatnych wskazówek. Odpowiednie rozmieszczenie mebli często wymaga dłuższego planowania ale efekt może przejść nasze oczekiwania.

  OdpowiedzUsuń
 10. Chciałbym zwrócić uwagę też na ogromną rolę pełni w takiej aranżacji odpowiednio dobrany dywan :), to właśnie on wydziela przestrzeń na meble :).

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo ciekawe spostrzeżenia. Na pewno rozważę przy urządzaniu salonu.

  OdpowiedzUsuń