poniedziałek, 5 listopada 2018

Kuchnia, jadalnia i salon w jednym pomieszczeniu.

Kiedy nie mamy specjalnych możliwości pod względem mieszkalnym i musimy zadowolić się tym co mamy, czyli małym metrażem, a posiadamy ambicje i marzenia o wielu pomieszczeniach, nic nie stoi na przeszkodzie, aby je sobie stworzyć. Bardzo często to pozornie właśnie małe mieszkania  łatwiej jest zorganizować i zaprojektować niż te z dużym gabarytem metrażowym. Jednak bez dobrego projektu i pomysłu nic się nie uda.

Wygospodarowanie trzech oddzielnych miejsc czynnościowych w jednym większym pomieszczeniu, nawet w małym mieszkaniu, jest całkowicie możliwe i często stosowane. Z pomocą na pewno przychodzi otwarta kuchnia, dzięki czemu jedno możemy odhaczyć już z listy i pomyśleć na przystosowaniu jadalni w jej pobliżu, czyli przejść do etapu wydzielania strefy poprzez określone funkcje.

Urządzanie małych wnętrz.

Otwartą przestrzeń dzienną najczęściej tworzą kuchnia, jadalnia i salon. Jest to idealny układ dla tych, którzy chcą spędzać wspólnie czas podczas wykonywania równych czynności w domu, np. dla rodziny. Brak barier w postaci drzwi, nie tylko sprawia, że zyskujemy miejsce, ale również pozwala na swobodną komunikację przestrzenną w domu.

Otwarta kuchnia połączona z jadalnią i salonem doskonale sprawdza się w małych mieszkaniach, ponieważ dzięki takiemu rozwiązaniu zyskuje się bardziej przestronne i lepiej oświetlone wnętrze, które automatycznie staje się bardziej elastyczne. Bezpośrednie połączenie kuchni z jadalnią i salonem ułatwia również podawanie posiłków, w tym rola stołu może pełnić wiele funkcji, od jadalnianej po strefę pracowniczą, czy miejsce do wspólnych gier i rozmów. Nie ma więc konieczności inwestowania w dwa duże stoły, w salonie można postawić mały przytulny stolik kawowy. Strefę wypoczynkową można oddzielić dywanem.

Otwarta przestrzeń dzienna

Jak zaprojektować małe mieszkanie?

aranżacja małego salonu w bloku

aranżacja małego salonu z jadalnią

aranżacja małego pokoju dziennego w bloku

aranżacje małego pokoju dziennego w bloku

Kuchnia otwarta, zalety

Zdjęcia:alvhem.com.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 

11 komentarzy:

 1. Mnie się podoba, taki mały loft. Super urządzony, z pomysłem. Fajne jesienne kolorki :)
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Loft świetny - jednak ogromne wyzwanie utrzymać ład i porządek - szczególnie w kuchni:-))) ale dla 1-2 osób idealne. Ściskam

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię duże przestrzenie, dlatego dużo bardziej odpowiada mi taki układ, niż kiedy kuchnia jest mała i ciasna z jadalnią, a salon jest osobno. Bardzo mi się podoba aranżacja tych pomieszczeń :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kuchnia z salonem marzy mi się już jakiś czas... :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wydzielenie poszczególnych stref w mieszkaniu wcale nie jest takie proste, jak może się wydawać, a teraz większość nowych bloków na właśnie taki układ pomieszczeń, że salon jest otwarty ja kuchnię i jadalnię. Oczywiście moim zdaniem jest to super rozwiązanie, tyle że trzeba się trochę pogłowić nad tym, jak zaaranżować przestrzeń, żeby było nie tylko ładnie, ale też praktycznie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Obecnie w nowoczesnym budownictwie takie rozwiązanie jest bardzo popularne i osobiście podoba mi się taki układ pomieszczeń. Otwarte przestrzenie to jest to, jest przestronniej i funkcjonalnie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo przemyślane wnętrze. Sposób na ukrycie lodówki jest genialny. Lodówka w kawalerce potrafi przytłaczać, ale zabudowanie jej szafką w kolorze regału dodaje jej lekkości. Świetny patent. W końcu nie da się żyć w mieszkaniu bez lodówki, a można ją upiększyć.

  OdpowiedzUsuń
 8. Takie rozwiązanie na pewno dobrze sprawdziłoby się w mieszkaniach, gdzie jest do zaaranżowania bardzo duża przestrzeń w obrębie jednego pomieszczenia. Pokazana tutaj aranżacja bardzo przypada mi do gustu. Uwielbiam jasne, przestronne pomieszczenia. Wygląda to świetnie. Dzięki za inspirację! :)

  OdpowiedzUsuń