poniedziałek, 29 października 2018

Jak wprowadzić złote elementy do swojego domu?

Złoto symbolizuje blask, luksus, ponadczasowość. Dodanie odrobiny szlachetnego metalu do wystroju domu może całkowicie przekształcić pomieszczenie, rozgrzewając przestrzeń i odbijając w niej światło. Używanie złota nie musi też przekraczać Twojego budżetu, wystarczy wprowadzić kilka szczegółowych elementów. 

Złoto stało się topowym trendem wnętrz nowoczesnych. W dzisiejszych czasach ten szlachetny metal uznawany jest za odpowiedni nie tylko w projektach artystycznych czy neoklasycznych. Jest również mile widziany w minimalistycznych i skandynawskich wnętrzach, co kilka lat temu było postrzegane jako poważny błąd w designu, ale trendy i moda się zmieniają. 

Kolor złoty jest w stanie dodać ciekawego dekoru do każdej przestrzeni, ale jako najstarszy symbol bogactwa powinien być używany bardzo ostrożnie, aby nie przesadzić, ponieważ wówczas będzie wyglądało to nieelegancko oraz stanie się przejawem kiczu i próżności.

złote dodatki we wnętrzach

Możesz swobodnie stworzyć ponadczasową elegancję, wypełniając swoją przestrzeń takimi przedmiotami jak złote lampy, metalowe stoły boczne i półki z ozdobnymi złotymi elementami. Ponieważ ten rodzaj metalicznego wykończenia jest uważany za neutralny, można go obrabiać w dowolnym pomieszczeniu bez względu na schemat kolorów.

Umieszczanie złotych tonów w wystroju domu jest zawsze trochę trudne, ale nie nieosiągalne. Wprowadzając go do wystroju, metaliczny urok z pewnością przyniesie nieco blasku, ale pamiętajmy, umiar ponad wszystko.

zlote dodatki do domu

złote dodatki we wnętrzach

złoto we wnętrzach

złote dekoracje do salonu

Złota lampa wisząca

Złote lampy do jadalni

Designers & Photo Credit - gubi.com.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 

6 komentarzy:

 1. Takie złote dodatki w domu są naprawdę pięknie, tylko trzeba je wprowadzić z rozwagą. Ja lubię wnętrza gdzie nie ma przepychu itp także nie stosowałabym takich dodatków za dużo.

  OdpowiedzUsuń
 2. Złoty kolor wciąż jest w modzie i fajnie wygląda w detalach.
  Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja chcę zapodać sobie szafkę złotą ciekawe czy mi się to uda :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie złote elementy wyglądają naprawdę świetnie :) Pasują do większości rodzajów wnętrz. Sama myślę aby zastosować takie elementy u siebie :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepięknie wyglądające miejsce. Lubię zarówno w domu jak i w modzie wprowadzać złote dodatki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam takie elementy we wnętrzach, pomieszczenie od razu lepiej wygląda, jest bardziej eleganckie. Oczywiście z dodatkami można łatwo przesadzić, także warto ograniczyć się do 2-3 elementów. Teraz złoto jest w modzie.

  OdpowiedzUsuń