piątek, 6 marca 2020

Lampa wisząca inspirowana Skandynawią.

Produkt polski, a mimo to inspirowany skandynawską tradycją w oparciu o ozdoby ludowe, które miały przynosić domownikom szczęście i obfitość w zbiorach. Lampy wiszące, o których mowa, nawet swoją nazwę zawdzięczają skandynawskiemu "himmeli", co z języka fińskiego oznacza - niebo.  

Lampy Himmeli, są wykonywane ze sklejki i tworzyw sztucznych i sprzedawane w zestawach do samodzielnego złożenia (coś w rodzaju puzzli 3D). Co ciekawe, zostały zaprojektowane i wykonane przez architekta z 20 letnim doświadczeniem - Piotr Nalepka, który jednak porzucił swoją pracę i postanowił zająć się rzemiosłem i wzornictwem. Jak widać z bardzo ciekawym rezultatem. 

Lampa Himmeli Piotr Nalepka

Lampy te posiadają całkowicie niepowtarzalne wzory, każdy egzemplarz jest wyjątkowy. Są również zastrzeżone i zarejestrowane w EUIPO (Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej).

Idealnie nadadzą się do każdej przestrzeni i wnętrza. Jeżeli mamy ochotę stworzyć centralny punkt w pokoju, ta lampa z pewnością będzie przyciągać wzrok. 

LAMPY WISZĄCE

Polish Design Folding Lamp


Lampa do wnętrza skandynawskiego

Industrialna lampa do składania

Lampa wisząca inspirowana Skandynawią.

Polish Design Folding Lamp

Dla przykładu, lampy można również pomalować według uznania, dzięki czemu nie będzie problemu z dopasowaniem ich do stylu we wnętrzu. 

Lampa Składana ze sklejki

LAMP PUZZLE 3D

lampa do złożenia ręcznego

Produkt można zanleźć na: nasu.pl.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 


10 komentarzy:

 1. o kurcze! ale czad :) wygląda świetnie! Co prawda nie wiem jakbym reagowała na te wzory na ścianie podczas świecenia ale gdzieś do nietypowego wnętrza jestem na TAK!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładny żyrandol. Przy takim finezyjnym kształcie lepiej nie eksperymentować i nie dokładać kolejnych lamp. Dlatego świetnym rozwiązaniem są taśmy ledowe.

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo nietypowy kształt jak na ten styl, spodziewałam się że aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim będzie bardziej stonowana, w prostych formach, a tu takie zaskoczenie :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Oryginalny design. Prosta, ale jednocześnie bardzo efektowna lampa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Lampa rzeczywiście wygląda bardzo efektownie, przydałaby się do mojego minimalistycznego salonu. W sumie oświetlenie warto traktować, jako element wyróżniający się na tle aranżacji, można dzięki temu przełamać fajnie koncepcję.

  OdpowiedzUsuń
 6. świetna sprawa! jak ktoś kocha puzzle to już w ogóle :D fakt, że można je przemalować też działa na ich korzyść bo często widzi się fajną lampę, która nie pasuje kolorem albo odwrotnie - dobry kolor ale model nie ten. Ja staram się urządzić swój domek mobilny całoroczny tak by pasował do mojego stylu, a jednocześnie nie był dokładnie tak samo zaaranżowany jak mój stały dom :) takie lampy chętnie bym kupiła do obu miejsc tylko ułożyła i pomalowała inaczej :)

  OdpowiedzUsuń