niedziela, 29 lipca 2018

Jak wykorzystać skorupę z orzecha kokosa?

O co dokładnie chodzi z tym kokosem? Zdaje sobię sprawę, że palm kokosowych w Polsce nie znajdziemy, ale nie oznacza to wcale, że takiego orzecha kokosowego nie możemy zdobyć, a co więcej, uzyskać coś z jego skorupy. Coś nowego i całkiem modnego szczególnie na lato. 

Pamiętacie artykuł, w którym przedstawiałam Wam lampę od REC.ON? Jeśli nie to zapraszam tutaj. Jeśli tak, to warto poczytać sobie nieco o historii powstania takiego kokosowego dzieła, którym jest torebka ze skorupy kokosa, ręcznie wykonana przez jednego z tubylca z Afryki, który oczarował swoją pasją tworzenia założycieli firmy REC.ON do tego stopnia, że postanowili zakupić od niego te niecodzienne ręcznie wykonane produkty, aby podarować je jako dodatek, do każdego zakupionego produktu z ich sklepu. 

 Torebka ze skorupy od kokosa

W ten właśnie sposób, jestem nie tylko właścicielką cudownej lampy stołowej z części samochodowych, ale również torebki kokosa. 

Na stronie marki REC.ON, możecie poczytać więcej o procesie tworzenia takich torebek i całej historii z tym zwiazanej. Wcale nie zdziwił mnie fakt, że Paulina i Bartek Bieleccy – założyciele w/w marki, zauroczyli się w takich ręcznie wykonanych i upcyklingowych pracach, w końcu oni sami tworzą tzw., coś z niczego, chroniąc przy tym środowisko i oferując coś tak niepowtarzalnego. 

Co można zrobić ze skorupy od orzecha kokosa?

Polish Design {REC.ON]

 Torebka ze skorupy orzecha kokosowego

 Naturalna torebka na lato

Jak wykorzystać orzech kokosowy


Recznie wykonana naturalna torebka

DESIGN [REC.ON]

Produkt dostępny na rec-on.eu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 

4 komentarze: