piątek, 22 czerwca 2018

O łączeniu drewna ze szkłem w wyrobach meblarskich.

Drewno i szkło to elementy bardzo często występujące w dekorze wnętrz. Bardzo często są one również ze sobą łączone. Szlachetność drewna i prostota szkła stanowią znakomity kontrast i wspólnie się uzupełniają. 

Domowe dekoracje i meble z drewna są idealne dla każdego mieszkania, oraz tego, kto chce poczuć w swojej przestrzeni życiowej nieco przytulności. Szkło natomiast dodaje odrobinę surowości ale i elegancji. Ze wszystkich dostępnych materiałów zarówno drewno jak i szkło jest już używane w większości naszych domów. Zastosowanie szkła w wystroju domu jest jednak rzadko uważane za dekoracyjne ponieważ jest bardziej utylitarne. Dlatego często wykorzystuje się je w postaci mniejszych dekoracji, jak np. wazy i wazony, lub w połączeniu z innym materiałem. Dlaczego więc nie stworzyć eleganckiego, a jednocześnie czarującego wnętrza poprzez zastosowanie dwóch wyjątkowych elementów?

Połączenie szkła z drewnem

Przyciągający uwagę akcent może zmienić cały wygląd mebla, szkło w połączeniu z drewnianą konstrukcją może wyglądać bardzo ekskluzywnie i interesująco.  Stoliki, komody, gabloty, wybór jest nieograniczony.  Plusem ich jest to, że możemy w nich eksponować wiele ciekawych elementów: dekoracji, pamiątek czy ciekawej zastawy, chroniąc je od dostępności kurzu. 


Dekorowanie stolika

Meble dreniane z gablotą

Wood and Glass in Home Decor

Stolik z szybą

szkło i drewno, meble

Gablota z drewna i szkła

szafka z drewna ze szkłem

4 komentarze:

  1. Podoba mi się - choć szkło jest dla mnie zimne w dotyku i niezbyt bezpieczne.

    OdpowiedzUsuń
  2. Takie meble to klasyka. Podoba mi się ich bardziej nowoczesne wydanie.

    OdpowiedzUsuń