sobota, 28 stycznia 2017

Jak wykorzystać szklane wazy do dekoracji mieszkania?

Zastosowanie więcej szkła w naszym domowym stylu może byc ciekawym elementem. Pojemniki szklane mają bowiem, cały wachlarz różnych zastosowań i bez względu na to jak je użyjemy, zawsze bedą wyglądać wyjątkowo.
Szklane wazy mozna używać jako wazony, jak i również do przechowywania pięknych rzeczy lub postawić je na stole jako podstawowy element dekoracji - to jak je wykorzystasz nie ma większego znaczenia, szkło jest zawsze piękne w dekoracji, bez względu na to, w jaki sposób je używasz.

Warto również zastanowić się nad wykorzystaniem szkła do hodowli roślin i kwiatów. Wspaniale jest móc zobaczyć rozwój takiej rośliny od początku do końca. Tworzy to bardziej naturalny wyraz, gdy gleba i korzenie są widoczne.


Bez problemu możesz miksować swoje szklane wazony i wazy w różnych rozmiarach i kształtach. Wybierz te bardzo proste, z jednym kwiatem w każdym wazonie lub zrób w nich duży bukiet. Wszystko zależy od Twojego humoru i koncepcji własnej.

Istotną jednak kwestią jest fakt, gdzie je umieścić, jest to sprawa również ważna. Duże wazony sprawdzą się idealnie w narożnikach lub na stołach, w obszarach o wysokim suficie mogą dodać efktu dramatyczności. Nie ma znaczaczenia czy pozostawisz je puste, czy wypełnione.

Mniejsze wazony mogą być wykorzystywane do dekoracji wszelkiego rodzaju regałów, jako centrum sztuki na stole lub dodać symetrycznej wysokości w połączeniu z mniejszymi figurkami i zdjęciami.
Możesz je umieścić również w różnych wysokościach i kształtach, odności się to zarówno do zwykłego szkła, jak i do białych ceramicznych wazonów. Postaw je gdzieś, gdzie będą łapać światło, jak np., na stole przed oknem.
How to use glass vases to home decor?

How to use glass vases to home decor?

Jak wykorzystać szklane wazy do dekoracji mieszkania?
Zdjecia pochodzą z en.housedoctor.dk.

8 komentarzy:

 1. Jeśli chodzi o wazony, ja lubię szkło w każdej postaci, białe i kolorowe. U mnie wazonami są często ciekawe buteleczki. Piękne inspiracje Marysiu. Jestem oczarowana szarą ścianą na przedostatnim zdjęciu.
  Marysiu, udanego weekendu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne i bardzo naturalnie wyglądają w nich bukieciki. Bardzo fajna dekoracja.
  Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja w wazonach lubie trzymać korki po winach :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo mi się podobają takie duże butle.Fajnie wyglądają w nich gałązki wszelakie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Urzeka mnie szkło już od jakiegoś czasu, jednak w moim domu nie ma jeszcze nic porządnie szklanego :) Mam na myśli większy rozmiar. Małe szkło nie jest tak urocze...

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam takie szklane kolorowe dekoracje. Nie mam obecnie, ale wiem że jak już będę na swoim to dużo ich będzie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wazon z pierwszego zdjęcia jest cudowny! Na razie nie mam w salonie zbyt wielu mebli i nie mam gdzie wystawki robić, ale jak tylko w końcu się zorganizuję to na pewno zainwestuje w wazony. Pięknie :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń