sobota, 16 czerwca 2018

Dlaczego biel jest idealną bazą do wnętrz?

Ponadczasowo eleganckie i nieskończenie elastyczne białe wnętrza są popularne od zarania dziejów po dzisiejszy skandynawski minimalizm. Dlaczego zyskały taką dużą popularność i dlaczego biel tak bardzo jest doceniana we wnętrzach? 

Biel jest tłem uniwersalnym dla wszystkich kolorów i tekstur. Ponadto, białe pomieszczenia zawsze będą wydawać się nieco optycznie większe niż w rzeczywistości są, dlatego zastosowanie bieli jest idealnym trikiem, szczególnie w małych i ponurych wnętrzach. 

Należy jednak pamiętać, że ta jasna barwa stosowana w zbyt dużych ilościach będzie potęgować wrażenie sterylności i zimna, więc jeśli marzy Ci się przytulne pomieszczenie pomyśl również o zastosowaniu jakiegoś koloru lub kolorystycznych elementów. Biel może doskonale wydobywać charakter i rzeczywisty kolor innych przedmiotów. 

Biel jako idealna baza do wnętrz

Również białe podłogi sprawiają, że pomieszczenie wydaje się otwarte, przestronne, czyste i przyciąga całą uwagę do wnętrza, do jego rzemiosła architektury, dekoracji i wyposażenia.

Poniżej zaprezentowane zdjęcia są projektem Norm Architekture, baru "Byoh Matcha Bar" w Kopenhadze. Celem było osiągnięcie lekkości i przewiewności doskonale pasujące do czystej i pogodnej atmosfery panującej w tym miejscu. Biel sprawdziła się w tym przedsięwzięciu doskonale i przełamana została jedynie naturalnością zieleni pochodzącej z roślin. 

Białe wnętrza

White interior

Stojak na rośliny

Aranżowanie białego pokoju

restauracja cała w bieli

White Home Decor Ideas


Photo Credit: normcph.com.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 

2 komentarze:

  1. Biały z zielonym to świetna para!
    U mnie tylko troszkę bazy - wolałabym żeby było więcej :)

    OdpowiedzUsuń