wtorek, 24 kwietnia 2018

Ceramika zainspirowana naturą.

Natura jest wspaniałą inspiracją do tworzenia wielkich dzieł. Nie ma nic piekniejszego niż wzorowanie się na jej naturalnym pięknie i cudzie życia. Dlatego nikogo chyba nie zdziwi, jak często pojawia się ona w wymyślnych projektach, w tym również w świecie ceramiki. 

Na poniższym zestawie możemy zobaczyć wspaniałe połączenie ceramiki składającej się z karafki z dwoma różnymi miseczkami/kubeczkami. Ich naturalnie wyglądający kształt zaczerpnięte zostały ze świata lasu, gdzie konary drzew stały się inspirującą wytyczną, jak i formą tej wyjątkowej sztuki ceramicznej.

Natura przejawiająca się w ceramice

W małym studiu w środku cudownego Paryża, japońska artystka Jin Jin, produkuje swoje niezrównane dzieła garncarskie. Wyjątkowe na swój sposób, z wielorakim zastosowaniem konsumenckim.

Ta wspaniała ceramika bez problemu odnajdzie się w wielu miejscach każdego domu. Idealna do kuchni, do mleka, oliwy, sosów, herbaty itd.. jak i również wspaniale może posłużyć jako wazon na kwiaty w salonie. Pozostawia więc cały wachlarz możliwości, w zależności od zapotrzebowania.


ceramika

Ceramika zainspirowana drzewami

Wyroby ceramiczno garncarskie

Wyroby garncarskie

czarna ceramika

Zdjęcia oraz produkt dostępne na heimelig-shop.com.
Projekt: Atelier Mur Mur, Jin Jin.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 

13 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawe pomysły :)
  Pozdrawiam serdecznie,

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak dla mnie za bardzo toporna.
  Ale ciekawie wygląda.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny design, bardzo kreatywny :)
  Pozdrawiam cieplutko :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo oryginalne i piękne :) Ciekawe tylko czy wygodne :)
  Aż mi przypomniały czasy harcerstwa i obozów w lasach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Skusiłabym się. Ciekawie wyglądałyby w tym nawet same gałęzie lub witki.

  OdpowiedzUsuń
 6. 58 year-old Nuclear Power Engineer Malissa Simon, hailing from Woodstock enjoys watching movies like Chimes at Midnight (Campanadas a medianoche) and Hiking. Took a trip to Lagoons of New Caledonia: Reef Diversity and Associated Ecosystems and drives a Ferrari 375 MM Spider. strona internetowa

  OdpowiedzUsuń