czwartek, 27 lipca 2017

Bambusowe akcesoria do mieszkania.

Zawsze ciągneło mnie w kierunku natury, nikogo więc nie powinny zadziwić moje wybory w zakresie dekoracji mieszkania, bowiem zawsze znajdzie się w nich coś naturalnego i spokojnego. To mnie wycisza i uspokoja, o czym pisałam już wcześniej

Bambus jest imponującą rośliną, a gdy już dojrzeje jego łodygi potrafią byc wszechstronnie zastosowywane w domowym dekorze. Są idealną podstawą i materiałem do tworzenia naturalnych akcesoriów i produktów do wnętrza, jak i poza nim. Jest to tworzywo mocne i o wysokiej jakości, dlatego idealnie nadaje się jako materiał podłogowy lub do produkcji mebli. Ponadto daje uczucie czystości i elegancji. 

 tacka z bambusa

Historia jego użytku sięga ponad 5000 lat, a sam fakt, że to co kiedys pięknie rosło i dawało schronienie, można wykorzystać dekorując dom, sprawia, że bardziej szanuje się takie przedmioty. Wymagało to przecież czasu, aby mogło stać się tym, czym jest teraz. Chińczycy widzieli jak wykorzystać tak wspaniały materiał, a moje zamiłowanie do kultury azjatyckiej oddaje ujście w kilka bambusowych detalach i pomysleć, że dostajesz to wszystko za pomocą bambusa (który wygląda jak drewno, chociaż technicznie jest przecież trawą).

 To kawałek natury, który nie został wyrzucony lecz spożytkowany. Bambus jest fenomenalnie odnawialnym materiałem. Jest to również najszybciej rozwijająca się roślinność na tej planecie. Poza tym jego krótki cykl wzrostu zapewnia, że ​​jest bardzo ważnym elementem fotosyntezy i konsystencji gleby od bardzo wczesnego życia. Myślę, że na temat tej cudownej długowiecznej rośliny mogłabym wypowiedzieć się w wielu aspektach, pozostawię was jednak tylko z moimi kilkoma akcesoriami na zdjęciach, jako przystawkę. 

Bamboo accessories home decor

 bambusowe dekoracje do mieszkania

 akcesoria zrobione z bambusa

 bamboo accessories

Bamboo decor accessories

11 komentarzy:

 1. Też lubię bambusowe, naturalne dodatki do wnętrz. U siebie mam bambusowe podkładki w morskim kolorze i w ciemnym brązie. Twój naturalny komplet bardzo mi się podoba, zwłaszcza okrągła podkładka !
  Pozdrawiam ciepło :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię bambus u kogoś, u mnie jakoś on mi nie leży . :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię takie naturalne dekoracje, cieszy mnie to, że teraz stają się modne i co za tym idzie łatwiej je kupić :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja niezbyt lubię bambus - może dlatego że nic nie mam takiego. Ale u kogoś lubię takie dodatki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bambus kojarzy mi się wyłącznie jako dekoracja kuchenna, a konkretnie jako podkładki pod naczynia i kubki. Sama raczej nie jestem jego zwolenniczką.

  OdpowiedzUsuń
 6. Rzeczywiście bambusowe dodatki najbardziej pasują do kuchni. Ja u siebie mam na stole maty bambusowe i jestem z nich bardzo zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bambusowe podkładki pod kubki, talerze i inne nie od dziś towarzyszą w mojej kuchni i jadalni ;) Są funkcjonalne, stylowe oraz tanie ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. I also like bamboo, natural additions to the interior. At home I have bamboo pads in marine color and in dark brown. Your natural set I like very much, especially the circular washer.

  หนังฝรั่ง

  OdpowiedzUsuń
 9. 36 year old Electrical Engineer Ira O'Hannigan, hailing from Madoc enjoys watching movies like Americano and Fishing. Took a trip to Historic Town of Goslar and drives a Ferrari 250 LM. mozesz dowiedziec sie wiecej

  OdpowiedzUsuń