sobota, 11 czerwca 2016

Groningen, Holandia

Groningen to niewielkie miasto znajdujące się w północnej części Holandii. Znane głownie z jednego z najstarszych i nawiększych uniwersytetów tego kraju - Rijksuniversiteit Groningen, jest to więc  jedno z typowych miast studenckich. 

My wybraliśmy się tam w maju. Zawsze mnie ciekawiło, czy północna cześć Holandii tak bardzo się różni od tego co mi opowiadano. Cóż, same miasto jest typowo holenderskie, ze starymi budynkami i kanałami. Nic szczególnego, choć samo w sobie bardzo piękne. 

 Co zwiedzić w Groningen?

Najbardziej odczuwalna i zauważalna różnica jest w samym regionie. To obszar mniej zaludniony, z wieloma lasami i łąkami. Dla miłośników natury jak znalazł. 

Wybraliśmy się tam pociągiem, więc mogłam się tymi widokami bardziej pozachwycać. Pogoda dopisała, ale jeśli ktoś nastawiałby się na zwiedzanie - pół dnia na to spokojnie wystarczy. Miasto nie jest duże i posiada tylko kilka muzeów i jedną wieżę widokową, na którą (moim zdaniem) warto się wybrać.  

 Groningen Holandia


 czarno-białe zdjecia


18 komentarzy:

 1. Piękne zdjęcia :-)Na ich podstawie można wnioskować, że to bardzo klimatyczne miejsce :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak wiekszość miejsc w Holandii :)
   Dziekuje Kasiu

   Usuń
 2. Kilka lat temu pracowałam sezonowo w Holandii. Ten kraj był dla mnie wtedy złem koniecznym i w żadnym momencie nie traktowałam tego wyjazdu jako możliwości zaznajomienia się np. z tamtejszą architekturą. Chyba za młoda i za głupia byłam wtedy na to. Dojeżdżając wtedy do pracy codziennie musieliśmy przejeżdżać przez Groningen i chyba były to najbrzydsze rejony tego miasta - które niczym mnie nie urzekły. Dzisiaj chyba spoglądałabym na nie łaskawiej, bo z innej perspektywy... Pozdrawiam, Marta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem przekonana, że obranie innej perspektywy zupełnie mogłoby zmienić ocenę i nastawienie. Wiem, że jesli robi się czegoś co nie sprawia radości, trudno jest znaleźć pozytywy, nawet w otoczeniu natury. Przyznam jednak, że Groningen, nie nalezy do tych miast, do których bym powróciła. Znam piękniejsze i ciekawsze ;) ale otaczającą natura urzekła :)
   Pozdrawiam serdecznie Marta

   Usuń
 3. Marysiu piękna fotorelacja :) Zielone miasto, a takie bardzo lubię. Dziękuję że przybliżyłaś mi tą część Holandii.
  Udanego weekendu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wisteria na zdjęciach zachywyca. Z Polski pociągiem? Poproszę więcej szczegółów :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ślicznie wygląda to miasto!
  pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Śliczne miejsce... Pieknie nam je pokazałaś:)
  całusy weekendowe kochana:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna fotorelacja. Mieszkałam w Holandii 14 miesięcy, ale chętnie wybrałabym się ponownie :)

  OdpowiedzUsuń