czwartek, 13 maja 2021

Regał do kuchni. Nisza.

Niszowy otwarty system regałów oferuje różnorodne możliwości projektowania z elastycznym podziałem. Szczególnie w kuchni, w miejscu, gdzie spodziewalibyśmy się ich najmniej, oferują dodatkowe miejsce zarówno na przybory kuchenne, jak i ulubione ozdoby i dekoracje.

regały kuchenne

Niszowe regały kuchenne sprawdzają się bardzo dobrze dla tych, którzy chcą w prosty i nieskomplikowany sposób urządzić i przechowywać przedmioty, artykuły spożywcze i naczynia. Mogą być one zaprojektowane w różnych kształtach - kwadratowych, prostokątnych, a nawet okrągłych. Bez względu na to na jakie się zdecydujemy, uda nam się, za ich pomocą, dodać do kuchni odrobinę nowoczesności. Krótko mówiąc, nisze to harmonijna mieszanka stylów. 
Warto pamiętać o tym, że kolory, materiały i kształty zastosowane w niszach określą nasz styl. Na przykład nisza wykonana ze skrzynek wydaje się być bardziej rustykalna, natomiast nisza wykonana ze szkła będzię bardziej elegancka i wyrafinowana.

Zwróćmy jednak uwagę na pewną ważną rzecz - organizację. Ponieważ przedmioty są odsłonięte, należy dbać o odpowiednią organizację nisz, po prostu po to, aby kuchnia nie wyglądała na niechlujną i zagraconą. Spróbuj także dopasować kolorystykę eksponatów do kolorów otoczenia lub postaw na kontrast, co sprawi, że wszystko wyda się bardziej interesujące.

regał kuchnia

drewniany regał w kuchni

otwarty regał w kuchni

regał w kuchni inspiracje

Zdjęcia oraz produkty pochodzą z: www.leicht.com.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 

1.  ZASADA TRÓJKĄTA ROBOCZEGO W KUCHNI.

2.  UKRYTE SCHOWKI W KUCHNI.

3.  WBUDOWANY ORGANIZER W BLACIE KUCHENNYM.

4.  KUCHNIA PRZECHOWYWANIE.

5.  UCHWYTY DO KUCHENNYCH MEBLI.

8 komentarzy:

 1. Bardzo inspirujący wpis. Ciekawe rozwiązanie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje i zapraszam na kolejne, mam nadzieję, że również interesujace, wpisy.
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. W trakcie remontu salonu zamówiłem produkty ze strony https://spectrumsmart.pl/ i jestem bardzo zadowolony. Za rozsądną cene udało mi sie zakupić smarledy, którymi mogę sobie sterować za pomocą telefonu. Swietna sprawa, polecam każdemu zainteresowanemu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzeczywiście ciekawe rozwiązanie. Wydaje się wygodne i praktyczne i myślę, że mogłaby to być recepta na nadmiar wszystkiego w mojej kuchni. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa opcja. Faktycznie trudno jest zagospodarować kuchnię z wysokim oknem. Nie jestem pewna jednak, czy chciałabym takie okno u siebie w domu. Na pewno okno fajnie się prezentuje, jeśli patrzymy się na nie z zewnątrz, z drugiej strony ogranicza widok od wewnątrz. Regał chętnie umieściłabym w swojej kuchni,tylko w mniejszej wersji, bo nie chciałoby mi się sprzątać i odkurzac co tydzień tych wszystkich półeczek.

  A i jesli ktoś szuka dla siebie podobnych mebli, polecam przejrzeć sobie kuchnie modułowe W sklepie Leroy Merlin. W ostatnim czasie w sklepie wprowadzili możliwość zaprojektowania kuchni z projektantem wnętrz w sklepie po umówieniu się. Dzięki temu można dopasować meble kuchenne idealnie do wielkości pomieszczenia.

  OdpowiedzUsuń
 5. jak dla mnie każdy regał będzie dobry o ile zmieści się do niego bez przeszkód wielka zastawa stołowa, stos garnków i patelni, jak również tona przyrządów do robienia ciast ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe inspiracje na aranżację kuchni. Tutaj liczy się funkcjonalność i prawidłowe rozmieszczenie najważniejszych sprzętów oraz mebli

  OdpowiedzUsuń
 7. Co racja to racja! Jeszcze nie miałam okazji do tej pory spotkać się z aranżacją, w której występowałby regał w kuchni. Jest to bardzo nietypowe rozwiązanie, ale jak widać praktyczne. Taki regał zapewnia nam więcej miejsca do przechowywania. Jednak obawiam się, że sprzątanie go może być uciążliwe. W końcu rzeczy, które nie są w zamknięciu szybciej się kurzą. Nie wiem, czy zdecydowałabym się na coś takiego w swojej kuchni. Jednakże na załączonych realizacjach wygląda to całkiem nieźle! :)

  OdpowiedzUsuń