sobota, 25 sierpnia 2018

Pomysły na przechowywanie w kuchni.

Użytkowanie kuchni jest bardzo ważnym aspektem, który warto zaznaczyć już przy samym etapie jej projektowania. Jesli kuchnia ma być miejscem, w którym domownik przebywa często i lubi przygotowywać posiłki, należy wziąć pod uwagę jej ustawienie, dostępność oraz ilość blatów, szafek, szuflad...wszystko to, co pomaga w optymalnym utrzymaniu w niej porządku i sprawi, że wszystko mamy pod ręką.

Ponadto kuchnia powinna zostać zaprojektowana tak, aby wszystkie sprzęty znajdowały się w sąsiedztwie, czyli zlewozmywak, lodówka, płyta kuchenna oraz blat roboczy. 

pomysły na przechowywanie w kuchni

Bardzo fajnym rozwiązaniem w większych oraz długich pomieszczeniach, w których chcielibyśmy uzyskać dużo miejsca na przechowywanie, jest dwustronny układ dwurzędowy, czyli tzw. aleja, która została własnie zastosowana w tej, poniżej prezentowanej, kuchni. Zaletą takiego rozwiązania jest nie tylko zapewnienie dobrej, ergonomicznej komunikacji przestrzennej, ale również zapewnia dużo miejsca do przechowywania naczyń i różnych produktów, które mogą zostać pochowane w szafkach, szufladach, jak i zostać wystawione na otwartych półkach.

Jak można zauważyć na zdjęciach, wyspa ustawiona na środku, pełni kilka ról: do przygotowywania posiłków, do konsumpcji, czyli jadalniana oraz do przechowywania niezbędnych nam akcesoriów, produktów i naczyń. Każde miejsce w tej kuchni, zostało optymalnie wykorzystane, również drzwiczki od szafki kuchennej. 

wyspa w kuchni jako stół

wyspa w kuchni z szafkami


szafki wysuwane kuchnia

szafki w kuchni organizacja

półki w kuchni aranżacje

Storage system in the kitchen

otwarte półki w kuchni zdjęcia

projekt kuchni z wyspą

kuchnia dwurzędowa projekty

kuchnia nowoczesna z wyspą

Photo credit: leicht.com.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 

9 komentarzy:

 1. Mieć taką kuchnię, to marzenie. Tyle wolnego miejsca i tyle szuflad do zagospodarowania, super :)
  Wtedy można poszaleć z akcesoriami kuchennymi :)
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie Aniu, taka kuchnia to marzenie :)
   Pozdrawiam cieplutko

   Usuń
 2. Kuchnia po prostu przepiękna i niesamowicie funkcjonalna, jestem nią zachwycona <3 Bardzo podobają mi się takie odkryte półki, niestety u mnie nie ma na nie miejsca, tak zaplanowałam swoją, że mam wszystko zabudowane frontami. Teraz troszkę żałuję, mimo, że oprócz tej drobnej ,,skuchy,, swoją kuchnię uwielbiam ;)
  Pozdrawiam ciepło, Agness :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Plusem tego na pewno jest fakt, że wszystko jest zasłonięte, więc mniej się kurzy, mniej sprzątania :)
   Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 3. Bardzo ciekawe i praktyczne rozwiązania! Kuchnia powinna być przede wszystkim funkcjonalna :) Ta do tego jest jeszcze ładna - bardzo mi się podoba!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow, świetna kuchnia! W takiej na pewno zawsze będzie panował ład i porządek :) Bardzo mi się podoba!

  OdpowiedzUsuń
 5. Tutaj pokazałaś duże projekty kuchni. Jeśli ma się duże pomieszczenie to samo zaprojektowanie kuchni nie jest takim problemem. Do tego jeszcze sporo miejsca na wyposażenie ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. 29 year old Environmental Specialist Florence Monroe, hailing from Beamsville enjoys watching movies like Sukiyaki Western Django and Coffee roasting. Took a trip to Kenya Lake System in the Great Rift Valley and drives a Bugatti Type 57SC Atalante. kliknij po wiecej

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo podoba mi się owa kuchnia. Już wiem gdzie będę trzymał moje noże japońskie oraz serwis kawowy.

  OdpowiedzUsuń