poniedziałek, 19 kwietnia 2021

WSKAZÓWKI - DEKOROWANIE OBRAZAMI WE WNĘTRZU

PORADY I WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE WYKORZYSTANIA I DEKOROWANIA OBRAZÓW W TWOJEJ PRZESTRZENI 

Zacznijmy od dobrej wiadomości - nie ma oficjalnego komitetu, który określa, co jest, a co nie jest sztuką - zwłaszcza jeśli chodzi o własny dom! Dzięki temu sami możemy stworzyć własne dzieła sztuki i rozplanować jak nimi udekorować nasze cztery ściany.

Dekoracja obrazami

Oprócz tradycyjnej dekoracji ściennej, która powinna być zawieszona na poziomie oczu, sztuka może pełnić podwójną funkcję w domu, szczególnie jeśli mieszkanie nie posiada interesujących detali architektonicznych, a chcielibyśmy nadać mu charakteru.

Poniżej kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać i stylizować obrazy w Twojej przestrzeni domowej.

1. Gromadzenie dzieł sztuki o wspólnym temacie.

Nie wiesz, od czego zacząć? Spróbuj więc wybrać kilka kolorów, które lubisz, i zestaw je ze sobą w podobny do siebie sposób, łacznie z motywem przewodnim. Nie musisz trzymać się artystycznych kreacji lub materiałów (płótno, drewno, metal, itd...), bierz wszystko pod uwagę. Możesz również zdecydować się na wyeksponowanie własnych zdjęć, kaligrafii, retro obrazu, plakatu ... wszystko co przyciągnie Twoją uwagę.

DEKOROWANIA OBRAZAMI WE WNĘTRZU


2. Upewnij się, że Twoja sztuka jest autentyczna.

Postaraj się wybrać coś, co ma jakiś przekaz. Wybierz takie elementy i styl wykonania, które pasują do Ciebie i Twojej osobowości. Odkryj kunszt, który naprawdę Cię pociąga i który sprawi, że patrząc na niego po​​czujesz się lepiej. Nigdy nie wybieraj rzemiosła tylko dlatego, ponieważ są dobrze znane lub są modne na np. Pintereście. Im bardziej odzwierciedlają Ciebie, tym bardziej je docenisz.

dekorowanie obrazem


3. Zrób klimat.

Zastanów się nad wykorzystaniem pomieszczenia lub przestrzeni, którą chcesz ozdobić. Czy potrzebujesz wnieść trochę spokoju do tego wnętrza, czy wręcz przeciwnie i chiałbyś je trochę ożywić? Cokolwiek wybierzesz, upewnij się, że w takim klimacie czujesz się świetnie.

galeria obrazów nowoczesnych


4. Postaw na jakiś kolor.

Zdaję sobie sprawę, że znajdą się tutaj osoby, które lubią klimaty monochromatyczne (tak jak ja), ale wiem, że każdy z nas posiada jakąś ulubioną barwę. Warto poeksperymentować! 

kolorowe obrazy na ścianę


5. Wypróbuj stworzyć galerię ścienną i baw się aranżacją.

Galeria ścienna może mieć duży wpływ na Twoją przestrzeń. Taka kompozycja ścienna z pewnością wniesie dużo charakteru do przestrzeni. Proponuję stworzyć ją sobie najpierw na podłodze i zrobić zdjęcia aby zobaczyć jaki układ będzie odpowiadał Tobie najbardziej. Zachęcam do obejrzenia mojej galerii ściennej, którą stworzyłam kilka lat temu oraz galerię aktualną

galeria ścienna ramki

galeria ścienna plakaty

ZOBACZ ROWNIEŻ:

1. GALERIA Z PLAKATAMI

2. MIX OBRAZÓW I ZDJĘĆ NA ŚCIANIE.

3. GALERIA ŚCIENNA ODPOWIEDNIA DO KAŻDEGO WNĘTRZA.

4. 10 BŁĘDÓW, KTÓRYCH NIE POWINIENEŚ POPEŁNIAĆ PRZY ARANŻOWANIU SWOJEGO WNĘTRZA.

5. ILUSTRACJE I PLAKATY.


4 komentarze:

 1. Świetny artykuł i bardzo ciekawe wskazówki;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawy artykuł i mnóstwo świetnych inspiracji związanych z dekorowaniem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładnie można udekorować mieszkanie zdjęciami lub obrazami :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdjęcia czy obrazy są doskonałym pomysłem na dekoracje ścian w mieszkaniu

  OdpowiedzUsuń