Sposoby na świąteczne zero waste DIY!

08:27:00 Cleo-inspire 6 Comments

W dowód na to, że propozycję "zero waste" mogą być całkiem inspirujące i ciekawe, mam dla Was kilka pomysłów, które wprowadziłam w życie jeszcze zanim cała ideologia "zero waste" była popularna i modna. Są to sposoby, które można wykorzystać na tegoroczne (lub jakiekolwiek) Święta oraz różne inne okazję. 

Zero Waste Xmas IdeasNa ten pomysł wpadłam już kilka lat temu, gdy moda na ekologiczne pomysły "zero waste" nie była jeszcze nikomu znana. Był to natomiast super sposób na zapakowanie prezentu w ostatniej chwili, gdy nie mamy w wyposażeniu żadnego innego papieru. 

 sposób na zapakowanie prezentu

zero waste opakowanie prezentu

 sposób na gazety


Rolka po papierze wcale nie musi być wyrzucona do kosza na śmieci. Można ją ciekawie wykorzystać tworząć z niej ornamenty świąteczne. Bardzo efektownie wyglądają! 

Pomysły na złote dekoracje

Sposób na papierowe bombki

 dekoracja na choinkę z papieru


Puste butelki można znaleźć w każdym domu, zamiast je wyrzucać można z nich stworzyć klimatyczne świeczniki. To takie proste!

 Pomysł na świecznik z butelki

 Sposób na świecznik


Kolejny pomysł na wykorzystanie zwykłej rolki po papierze. Tym razem wykorzystamy je do wykonania pierścieni na serwetki. Po co kupować, skoro można stworzyć je samemu, ozdobić możesz je według własnego uznania, najlepiej wykorzystać to co już masz. Możesz również owinąć wycięte pierścienie tylko sznurkiem i pomiędzy włożyć kawałek świerku. 

 Pierścień do serwetki z papieru

 Pomysły diy zero waste

 Sposób na pierścień na serwetki


Jeśli posiadasz jakieś drewniane koraliki, możesz wykorzystać je do stworzenia ciekawej, naturalnej dekoracji na choinkę, lub porozwieszać je w innym miejscu w domu. 

 sposób na drewniane koraliki

 Dekoracje na choinkę z koralików


Nie wyrzucaj skorupek od orzechów ponieważ możesz wykonać z nich bardzie ciekawe pomysłowe rzeczy, np. jako pudełeczko na małą biżuterię, którą pragniesz komuś podarować. 

 Sposób na skorupkę od orzecha

Zero waste DIY


Do wykonania takiego wianka tak naprawdę wystarczy to co znajdziemy w parku czy w lesie. Wystarczy nam drewniane kułeczko, a reszta to już kwestia naszego gustu i wyobraźni. 

 Sposób na świąteczny wianek

 Wianek na święta diy

 Wianek z niczego


Do tego celu można wykorzystać papier do pieczenia lub (ponownie) stare gazety, czy nawet kawałki materiału. Do zawinięcia można wykorzystać zwykły sznurek. 

 Jak zapakować ciasteczka?

 Jak zapakować ciastka?


6 komentarzy:

 1. I to jest post zdecydowanie dla mnie. Też nie lubię marnowania dekoracji, opakowań, kolorowych papierów. A najlepiej lubię pakować prezenty w szary papier, często też wykorzystuję torebki po prezentach, które dostałam przy innej okazji.
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo słusznie Aniu i tak trzymać.
   Cieszy mnie to bardzo

   Usuń
 2. Świetne inspiracje! Super pomysły na świąteczne, domowe DIY :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe propozycje. Proste, ale przepiękne dekoracje świąteczne.

  OdpowiedzUsuń