sobota, 21 lipca 2018

Chodnik dywanowy - jakie ma zastosowanie?

Chodniki dywanowe sprawdzą się szczególnie w pomieszczeniach długich i wąskich takich jak korytarze, łazienki czy wąskie kuchnie. W głównej mierze przyczyniają się do ochrony podłogi przed zabrudzeniem i uszkodzeniem, znacznie taniej jest przecież odkurzyć dywanik niż inwestować w wymianę parkietu czy płytek. Chodniki potrafią również nadać charkteru tym wąskim wnętrzom, w których często brakuje miejsca na dodatkowe dekoracje. Dzięki swemu długiemu i wąskiemu kształtowi dywan ten nadaje się idealnie w celu urozmaicenia i zaakcentowania danego pomieszczenia

Oczywiście, w zależności od miejsca przeznaczenie, różnią się ze sobą strukturą, materiałem, długością itd... Oprócz natychmiastowej zmiany wystroju wnętrza ważna jest także ich funkcja użytkowa: tekstylna warstwa materiału znacząco wycisza kroki, co ogranicza hałas w często uczęszczanych miejscach w domu, takich jak przedpokój czy korytarz. Bardzo przydatna cecha, jeśli mieszkach w bloku i nie chcesz przeszkadzać swoim sąsiadom, którzy mogą usłyszeć każde stukanie butów na obcasie ;) 

Zastosowanie chodnika dywanowego w domu

Kolejnym atutem względem umieszczenia długiego chodnika w korytarzu jest zabezpieczenie mieszkanców przed poślizgiem, które może mieć miejsce np. w deszczową pogodę, lub gdy podłoga jest świeżo umyta. Dywaniki mogą więc pomóc zmniejszyć ryzyko urazów spowodowanych poślizgnięciem się w domu. Ponadto jeśli Twoje mieszkanie posiada długi korytarz i masz małe dzieci, dodanie takiego chodnika może pomóc w zapobieganiu kontuzjom. Podobnie, jeśli zauważysz, że część podłogi staje się śliska po wyczyszczeniu, możesz umieścić dywanik na tej części, aby zapobiec poślizgnięciom. Pamiętaj tylko, aby w razie potrzeby umieścić podkładki pod dywanami, aby utrzymać je na swoim miejscu.

Chodnik w korytarzu

Runners rugs in the apartment

Chodnik w pokoju dziecka

Mały długi dywanik

Jaki dywan wybrać?

Chodniki dywanowe

Runner rugs

Zdjecia oraz produkty: connox.com.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 

3 komentarze:

 1. Takie chodniki są bardzo fajne, od razu odmieniają przestrzeń :) Super inspiracje :)
  Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mimo że coraz mniej popularne, to ja je bardzo lubię :) W swoim mieszkaniu mam kilka takich dywaników - w salonie, przepokoju, sypialni i łazience - są nie tylko praktyczne, ale także nadają charakter i wygląd pomieszczeniu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z tym, że chodniki dywanowe są z pewnością praktycznym i estetycznym dodatkiem do wnętrz, zwłaszcza w miejscach o dużym ruchu, takich jak korytarze czy przedpokoje. Ja sama tego typu dywaniki często również wkomponowuje w pokoje dziecięce. W końcu mogą one także zwiększyć bezpieczeństwo, zapobiegając poślizgnięciu się na gładkiej powierzchni. :) Najbardziej podobają mi się te kolorowe o ciekawych wzorach! Mogą one urozmaicić dane wnętrze.

  OdpowiedzUsuń