poniedziałek, 25 czerwca 2018

Czym kierować się przy wyborze dywanu?

Dywan, to taka rzecz w domu, która przekonuje nie tylko swoimi praktycznymi zaletami, ale także wizualizacją, dekorem i otrzymywanym efektem przytulności. Dywan przyciąga wzrok w każdym pokoju, nawet bardziej niż sofa, czy mebel, dlatego powinien być starannie wybrany, odpowiednio do stylu wnętrza i gustu właściciela. Do wyboru mamy szereg możliwości, zarówno w zakresie formy, jak i koloru. 

Okrągły dywan wygląda harmonijnie i może być doskonale używany w pojedynkę, bez dodatkowych elementów wystroju. Natomiast prostokątny dywan może tworzyć struktury pomieszczeń, dzielić je, wyznaczać strefy i wpływać na cały ogrom różnych czynników dekoratorskich. Wybór koloru również odgrywa ogromną rolę. Możesz użyć ciekawych barw i wzorów, aby osiągnąć kontrasty lub  harmonijne wrażenie ogólne.

Jaki dywan wybrać?

Rozmiar dywanu, jaki chcielibyśmy kupić do wnętrza, zależy przede wszystkim od wielkości pomieszczenia. Dywan umieszczony przed lub pod kanapą powinien wystawać około 30 centymetrów z każdej strony. To stwarza poczucie szerokości i optycznego poszerzenia przestrzeni. W dużych pomieszczeniach można tworzyć tzw. strefy mieszkalne i umieszczać meble na obszernym dywanie. Najlepszą funkcją dywanu jest oddzielanie przestrzeni, czyli jeden dywan można umieścić pod sofą tworząc kącik salonowy, a drugi pod stołem jadalnianym, oddzielając tym samym jadalnie od salonu, nawet jeśli znajdują się w tym samym pomieszczeniu.

Kształt dywanu również spełnia bardzo ważną funkcję i nie można tego pomijać. 
Pokój dzienny ma zazwyczaj prostokątny kształt. Pasuje więc do niego dywan o równie prostokątnym kształcie, wyznaczając granicę miejsca do siedzenia i może być dowolnie dobrany w zależności od wielkości pomieszczenia i pożądanego położenia mebli. 

Rodzaj dywanu, który idealnie nadaje się pod stołem, zależy od kształtu stołu: okrągłe stoły wyglądają szczególnie harmonicznie z okrągłymi dywanami, prostokątne stoły lepiej będą prezentować się z prostokątnymi dywanami pod nimi. Jeśli natomiast chcesz aby Twój dywan przykuwał wzrok, postaw na totalną asymetrie, ciekawe wzory, inną teksturę i pasujący kolor. 

Jak dobrać dywan do pomieszczenia?

Dywan pod sofą

Kolorowy dywan

Choosing a carpet

Jaki kolor dywanu wybrać?


Wybór dywanu do mieszkania

Kolorowe dywany z ciekawym wzorem

dywan w domowym biurze

Czy można powiesić dywan na ścianie?

dywan okrągły z kuleczkami

Okrągły kolorowy dywan

chodniki do sypialniProstokątne dywany

Produkty do nabycia na www.connox.de.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 3. DYWAN AVENUE ZOSTAŁ Z NAMI. IDEALNY DYWAN DO NASZEGO SALONU.


12 komentarzy:

 1. Kolorowe kuleczki są super! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki dywanik jest bardzo wygodny i miekki. Sama mam i polecam

   Usuń
 2. Jeden z lepszych wpisów jakie czytałem

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie tu u Ciebie muszę częściej tu zaglądać

  OdpowiedzUsuń
 4. wiele ciekawych treści tutaj.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo mi się wszystko podoba

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo mi się wszystko podoba

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten styl podoba mi się najbardziej. Piękne dodatki i rewelacyjne połączenie kolorów.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mega są te dywany, bardzo nowoczesne

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeżeli chodzi o dywany to bardzo mi się podoba ten niebieski, kształt do mnie przemawia i działa na mnie uspokajająco. Brakuje tylko stolików kawowych żeby było to traktowane jako całość harmonii

  OdpowiedzUsuń