poniedziałek, 25 czerwca 2018

Czym kierować się przy wyborze dywanu?

Dywan, to taka rzecz w domu, która przekonuje nie tylko swoimi praktycznymi zaletami, ale także wizualizacją, dekorem i otrzymywanym efektem przytulności. Dywan przyciąga wzrok w każdym pokoju, nawet bardziej niż sofa, czy mebel, dlatego powinien być starannie wybrany, odpowiednio do stylu wnętrza i gustu właściciela. Do wyboru mamy szereg możliwości, zarówno w zakresie formy, jak i koloru. 

Okrągły dywan wygląda harmonijnie i może być doskonale używany w pojedynkę, bez dodatkowych elementów wystroju. Natomiast prostokątny dywan może tworzyć struktury pomieszczeń, dzielić je, wyznaczać strefy i wpływać na cały ogrom różnych czynników dekoratorskich. Wybór koloru również odgrywa ogromną rolę. Możesz użyć ciekawych barw i wzorów, aby osiagnąć kontrasty lub  harmonijne wrażenie ogólne.

 Jaki dywan wybrać?

Rozmiar dywanu, jaki chcielibyśmy kupić do wnętrza, zależy przede wszystkim od wielkości pomieszczenia. Dywan umieszczony przed lub pod kanapą powinien wystawać około 30 centymetrów z każdej strony. To stwarza poczucie szerokości i optycznego poszerzenia przestrzeni. W dużych pomieszczeniach można tworzyć tzw. strefy mieszkalne i umieszczać meble na obszernym dywanie. Najlepszą funkcją dywanu jest oddzielanie przestrzeni, czyli jeden dywan można umieścić pod sofą tworząc kącik salonowy, a drugi pod stołem jadalnianym, odzielając tym samym jadalnie od salonu, nawet jeśli znajdują się w tym samym pomieszczeniu.

Kształt dywanu również spełnia bardzo ważną funkcję i nie można tego pomijać. 
Pokój dzienny ma zazwyczaj prostokątny kształt. Pasuje więc do niego dywan o równie prostokątnym kształcie, wyznaczajac granicę miejsca do siedzenia i może być dowolnie dobrany w zależności od wielkości pomieszczenia i pożądanego położenia mebli. 

Rodzaj dywanu, który idealnie nadaje się pod stołem, zależy od kształtu stołu: okrągłe stoły wyglądają szczególnie harmonicznie z okrągłymi dywanami, prostokątne stoły lepiej będą prezentować się z prostokątnymi dywanami pod nimi. Jesli natomiast chcesz aby Twój dywan przykuwał wzrok, postaw na totalną asymetrie, ciekawe wzory, inną teksturę i pasujący kolor. 

Jak dobrać dywan do pomieszczenia?

 Dywan pod sofą

Kolorowy dywan

 Choosing a carpet

 Jaki kolor dywanu wybrać?


 Wybór dywanu do mieszkania

 Kolorowe dywany z ciekawym wzorem

 dywan w domowym biurze

 Czy można powiesić dywan na ścianie?

 dywan okrągły z kuleczkami

 Okrągły kolorowy dywan

 chodniki do sypialni Prostokątne dywany

Produkty do nabycia na www.connox.de.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 3. DYWAN AVENUE ZOSTAŁ Z NAMI. IDEALNY DYWAN DO NASZEGO SALONU.


3 komentarze: