wtorek, 1 maja 2018

Jak udekorować półkę pod oknem?

Pomimo, że sama stawiam na minimalizm w kwestii eksploatacji tej części w okolicach okna, to jednak drobne i dobrze zagospodarowane elementy mogą wprowadzić charakter przytulności i wyeksponować walory tej, jakże nudnej okiennej "półeczki". Jeśli więc próbujesz wycisnąć nieco więcej funkcjonalności ze swojej małej przestrzeni, nie przeocz tej małej półki pod twoim oknem.

Parapet jest często zaniedbaną częścią dekoracji mieszkania. W rzeczywistości ten mały obszar ma ogromny potencjał. Może służyć jako miejsce do przechowywania, lub spełniać inne różne funkcje, lub możesz po prostu umieścić na nim dekorację, która posłuży jako akcent w wystroju wnętrza.

dekoracja parapetu w salonie

Nie przegap okazji, by zrobić więcej w tej pozornie małej i wąskiej przestrzeni. Znalezienie dobrych, ale nie przytłaczających dekoracji okiennych wcale nie musi być wyzwaniem. Rośliny, książki i interesujące akcesoria mogą sprawić, że parapet będzie wyglądał jak z magazynu wnętrzarskiego, o ile nie przedobrzysz i zrobisz to dobrze!

dekoracja parapetu w pokoju

Przy parapecie możesz również stworzyć idealne miejsce do zagospodarowania małego, uroczego kącika do czytania. Dodaj poduszki dla wygody i miękki kocyk aby stworzyć prawdziwy raj dla zapalonego czytelnika i miłośnika słowa pisanego.

dekoracje na parapet w sypialni

Brak miejsca w szafkach na kuchenne przedmioty? Może chciałbyś/chciałabyś mieć je zawsze pod ręką? Pomyśl o wykorzystaniu parapetu. Akcesoria kuchenne potrafią być tak piękne, że są prawdziwymi "eye-catcher" - obiektami przyciągającymi uwagę każdego, kto na nie spojrzy.

dekoracje na parapet w kuchni

Parapet jest wspaniałym obszarem, na którym można rozprowadzać naturalne, zielone akcenty. Mogą to być doniczki lub piękne wazony. Takie podejście do dekoracji na parapecie jest preferowanym rozwiązaniem dla nowoczesnego projektu mieszkania. Służą jako piękne, ale wystarczająco znaczące akcenty w minimalistycznym nowoczesnym mieszkaniu.

Dekorowanie parapetu

Dekoracje na parapecie

jak udekorować parapet w pokoju

Wprowadzenie małego lustra na parapecie może pomóc w wykonaniu codziennego makijażu, który dzięki dużej dostępności światła, wyjdzie z pewnością wzorowo. 

jak udekorowac parapet okienny

Zdjęcia oraz produkty pochodzą z hubsch-interior.com.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 

13 komentarzy:

 1. U mnie parapet to jedno z głównych miejsc z dekoracjami. Zmieniają się wraz z porami roku. Pozdrawiam :-).

  OdpowiedzUsuń
 2. Blog robi niesamowite wrażenie :) Wiele tu inspiracji i pomysłów. Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 3. No te kaktusy naprawdę elegancko się prezentują :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo nietresująca kolorystyka wybranych zdjęć :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też zawsze zagospodaruję jakoś parapet - to zawsze dodatkowa przestrzeń :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne inspiracje :) Taka półka to kolejne miejsce, które możemy u siebie kreatywnie wykorzystać :)
  Pozdrawiam ciepło:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe pomysły na ładną dekorację parapetu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Parapet to rzeczywiście często niedoceniana przestrzeń, która ma ogromny potencjał dekoracyjny. Choć sama preferuję minimalizm, to drobne, dobrze dobrane elementy potrafią dodać wnętrzu przytulności. Rośliny, książki czy interesujące akcesoria mogą w końcu sprawić, że parapet stanie się atrakcyjnym punktem w wystroju. Można też stworzyć na nim uroczy kącik do czytania z poduszkami i kocem - ale to tylko wtedy, gdy jest on wystarczająco szeroki. Dzięki za wszystkie inspiracje.

  OdpowiedzUsuń