wtorek, 8 stycznia 2013

Cmentarnie, czyli sentymentalne zdjecia z cmentarza


Cmentarze zawsze budzą mój sentyment. Jako ogólnie bojąca się prawie wszystkiego osoba, nie obejrzę żadnego horroru, a ciemność pobudza moją wyobraźnie, to jednak co do cmentarzy, żadnych obaw nie mam. Za dnia , czy o zmroku spokojnie mogłabym po nich spacerować i podziwiać - tak, podziwiać! 
Na poniższych zdjęciach prezentuje Wam ich, bardziej jasną stronę , całkowicie piękną i subtelną.


16 komentarzy:

 1. uwielbiam przejrzystość i jasność na Twoich zdjęciach! Piękny cmentarz, u mnie są same szare i zaniedbane, a szkoda, bo jakby ktoś o nie zadbał byłyby na prawdę piękne ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te szare, zaniedbane, a najlepiej stare, też mają swój urok.

   Usuń
 2. Podejscie do cmentarzy zmienia się , kiedy zostaje tam część naszej duszy i serca. Niestety..

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj, nie sadze, ze w nocy bay sie odwazyla ;) A zdjecia super

  OdpowiedzUsuń
 4. wszystkie zdjęcia piękne ale to pierwsze cudowne wręcz!

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękne zdjęcia Marysiu!

  OdpowiedzUsuń
 6. Powiem Co, że taki cmentarz to faktycznie można podziwiać. Piękne ujęcia. Widzę, że mamy parę cech wspólnych te horrory... ja nie zobaczę choćby ze mną oglądało 20 osób. Widziałam parę takich filmów w swoim życiu za młodu i pamiętam w szczegółach do tej pory, niestety! :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam identycznie, horrory to moja zmora, niezależnie od wieku, zawsze będą mnie prześladywać zombi , kosmici, duchy i cała reszta dziwnych stworzen.

   Usuń
 7. Cmentarze, to miejsca wspomnień i pamięci o ludziach, których już nie ma. Często sposób ich upamiętniania robi wrażenie. Najbardziej lubię cmentarze w okresie 01.11. Wtedy wręcz tętnią życiem i są tak jasne...

  Nie znoszę horrorów, za dużo strasznych rzeczy dzieje się w realnym świecie.

  OdpowiedzUsuń
 8. cudowne te doniczki
  jaki uporządkowany cmentarz, czysto i schludnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, tam akurat dbają bardzo, zaskoczyły mnie jedynie zabawki na grobach dzieci. Ale nie opublikowałam tu tych zdjęć.

   Usuń
 9. Zgadzam się z Tobą cmentarze mają swój urok! Ja lubię tą ciszę, skupienie.. A najpiękniejsze są w święto Wszystkich Świętych późnym wieczorem, choć raczej zatłoczone. Nie wiem czy miałaś kiedyś okazję być na cmenatrzu żydowskim, wg mnie tam panuje zupełnie inna atmosfera, jakaś bardziej przejmująca. A może to tylko ja tak odczuwam? :)

  Twoje zdjęcia zawsze mnie zachwycają!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak Kasiu byłam i zgadzam się z Tobą, inna ale jeszcze bardziej mnie intrygujaca, to samo dotyczy starych celtyckich cmentarzy . Przepiekne.

   Usuń
 10. Świetne zdjęcia, niesamowity klimat. Też uwielbiam włóczyć się po cmentarzach.

  OdpowiedzUsuń
 11. Cmentarze mają swój urok i mimo tego, że w nocy raczej bałabym się sama iść na cmentarz, to w dzień jak najbardziej, a w nocy we Wszystkich Świętych obowiązkowo z kimś przy boku pooglądać pięknie mieniące się światła zniczy. Piękne zdjęcia. :)

  aaa.. Pani Cleo chyba mnie już nie lubi, nie odwiedza.. :(

  OdpowiedzUsuń