poniedziałek, 14 stycznia 2019

Jak zapakować i przechować bombki?

Świeta były magiczne, choć przygotowanie do nich zaczynało się już miesiąc wczesniej, to one same minęły bardzo szybko, niemniej jednak są najmilsze i najcieplejsze z wszystkich Świat, pomimo, że obchodzimy je w tak zimnym grudniowym miesiącu.

Tak jak ubieranie choinki należy do niebywałej przyjemności, tak ściąganie z niej ozdób nie lubi chyba nikt. Przygotowania są przyjemniejsze, niż sprzątanie, podobnie jak z przygotowywaniem posiłku i myciem po nim naczyń. Nikt z nas nie lubi tej drugiej czynności, prawda?


Jest to jednak nieodłączny element poświąteczny, a gdy już ten moment nadejdzie warto zaopatrzyć się w odpowiedni asortyment, tak aby kruche i delikatne bombki i inne dekoracje posłużyły nam na kolejny rok, a nawet i lata.

W co zatem warto się zaopatrzyć? Poniżej znajdziecie kilka pomysłów na to, jak zabepieczyć ornamenty świąteczne, w taki sposób aby ich nie uszkodzić. Abyśmy wykorzystali je na kolejne Święta.

1.  WKŁADY OD JAJEK  - użycie wkładu po jajkach jest jedną z najlepszych właściwości recyklingu. Bez problemu zmieszczą się w niej małe dekoracje i kruche bombki. Nie wyrzucajmy więc tego, co w istocie może nam sie bardzo przydać.


2. PLASTIKOWE POJEMNICZKI - mogą to być po owocach, po warzywach, czy po innych produktach. W marketach ogolno dostępne. Kolejna rzecz, którą możemy wtórnie wykorzystać. Aby zabezpieczyć dekoracje, warto "wyścielić" je miękim papierem czy watą.


3. KARTONOWE PUDEŁKA - jeśli nie trzymacie ich w mieszkaniu możecie udać sie do pobliskiego sklepu. Z pewnoscią , uprzyjmnie o nie pytajac, otrzymacie kilka pudełek pozornie niepotrzebnych. Warto je zabezpieczyć czymś "zmiekszającym" aby nie stłuc dekoracji. Może to być również pociety papier lub gazeta.4.  MATERIAŁOWE WORECZKI - są mięciutkie, niektórzy sami je wykonują. Można również użyć niepotrzebne kawałki materiałów do owinięcia w nie dekoracji i ozdób swiątecznych.

5.  PLASTIKOWE PUDŁA - te niestety już musimy kupić, ale możemy je znacznie bardziej zabezpieczyć robiąć przedziałki z kartonowego papieru.

6. PLASTIKOWE KUBECZKI - są mięciutkie i bez problemu zmieszczą się w niej bombki nawet w różnych kształtach. Możemy je potem trzymać w kartonach.

7. KARTONOWY PAPIER I ROLKA - jak czesto spotkałeś się z sytuacją poplątanych kabli od świątecznych swieczek? Nie jest to przyjemne, dlatego lepiej uniknąć takiej sytuacji. A zrobić to można w bardzo prosty sposób, np. owijająć na kawałku kartonowego papieru lub rolki.

5 komentarzy:

 1. To z pojemnikiem na jajka to bardzo praktyczny pomysł :)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny pomysł z wkładami do jajek :) Nie wpadłam na to! Ja przechowuje bombki w pudełku po butach :)

  OdpowiedzUsuń
 3. No z tym pojemnikiem na jajka to rzeczywiście super pomysł! ♥

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie w domu sprawdziły się wytłaczanki do jajek. Mam tak swoje bombki już parę ładnych lat w szafie i nic się z nimi nie dzieje. Polecam wypróbować:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj ja ostatnio miałam przyjemność bawić się w ten tetris ;)

  OdpowiedzUsuń