sobota, 3 listopada 2018

Jaki dzbanek do herbaty wybrać?

Wybór odpowiedniego czajnika może być równie trudny jak wybór odpowiedniej herbaty na każdy dzień. Większość miłośników herbaty lubi mieć w domu kolekcję różnych czajników i kubków. Niestety bardzo często dzieję się tak, że niektóre z nich nigdy nie ujrzą światła dziennego, ponieważ trzymamy je tylko na specjalną okazję, która albo nigdy nie nadchodzi, albo zdarza się niezwykle rzadko. Często także, te piękne naczynia do herbaty, stają się dekoracyjnymi przedmiotami na półkach, niż narzędziami kuchennymi do zaparzania aromatycznego naparu. Musicie przyznać, że to wielka szkoda, aby zamykać w szafce tak piękne okazy. 

Jeśli chcesz po prostu napić się dobrej herbaty, przede wszystkim musisz zdecydować, którą herbatę zaparzysz, zgodnie z twoimi odczuciami w danym momencie, w zależności od pory dnia czy pogody. Kiedy zdecydujesz się już na herbatę, wybierz do tego równie dobry czajniczek, nie czekaj z nim na gości, nie trzymaj w szafie, delektuj się chwilą i pięknem porcelany, tak samo, jak delektujesz się dobrą aromatyczną herbatą.

GOLD PLATED TEA STRAINER

Do wyboru mamy czajniki o różnych kształtach, kolorach i materiałach. Jeśli skupimy się bardziej na właściwościach herbaty, materiał użyty do stworzenia dzbanku odgrywa bardzo ważną rolę. Każdy posiada pewne cechy, które pasują do różnych rodzajów herbat. Jednak kierujmy się przede wszystkim osobistym gustem i upodobaniem, bo każdy dzbanek może być użyty do jakiejkolwiek herbaty.

Skupiając się jednak na porcelanowym dzbanku, on najlepiej nadaje się do zaparzania białej i zielonej herbaty. Jego ściany są często cieńsze niż te wykonane z innego tworzywa, np. z ceramiki i mają niski współczynnik przenikania ciepła w porównaniu z innymi materiałami, więc utrzymuje  temperaturę herbacianej kąpieli dość dobrze, ale nie tak długo jak w/w ceramika. Ponieważ białe i zielone herbaty są warzone w niższych temperaturach, najbardziej odpowiednie będą dla nich porcelanowe czajniki. Jednakże, jak wspomniałam już wcześniej - kieruj się własnym upodobaniem, tak abyś czerpał/a z tego przyjemność.

Złote sitko do herbaty


Zestaw do parzenia herbaty

GOLD PLATED TEA STRAINER

Dzbanek na herbatę

Biało-niebieski porcelanowy dzbanek na herbatę

BLUE ITALIAN TEAPOT

Zdjęcia i produkt: artilleriet.se.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 

3 komentarze:

  1. Świetne akcesoria do zaparzania herbaty. Z pewnością herbata zaparzona w ten sposób smakuje przepysznie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem zachwycona imbrykiem i filiżanką. Z takim zestawem herbata lepiej smakuje.
    Pozdrawiam cieplutko :)

    OdpowiedzUsuń