niedziela, 30 kwietnia 2017

Filtr Prysznicowy "Fit Aqua" - jak zmienić jakość wody?

Mieszkając w Holandii nauczyłam się jednego - wstydu kupowania dużych karnistów czy nawet 1,5 l butelek wody ze sklepu. Tutaj wodę piję się z kranu! Woda jest czysta i zdrowa, a każdy kto kupuje duże butelki wody w sklepie uznawany jest za ufoludka, albo ma czasowo problemy z kanalizą w mieszkaniu. Choć istnieje jeszcze inna opcja - jest wczasowiczem, lub jest na tyle upalnie, że warto się zaopatrzyć w większą ilość wody wiedząc, że spędzi się dużo czasu poza domem.  
Jak widzicie, stosunki Holandii z wodą różnią się od innych krajów na świecie.

Holendrzy są dobrze znani ze swoich umiejętności zarządzania wodą. Woda jest juz zapisana w ich genach. Holenderskie wiatraki (kiedyś pompowały nadmiar wody) oraz wały, tworzą silny międzynarodowy wizerunek. Dorobili się dorobku i umiejętności, która idzie w parze z gospodarką wodną, planowaniem przestrzennym, zaopatrzeniem w wodę i jakością wody. Historia, która kręci się wokół adaptacji do wody... 

 Filtr prysznicowy fit aqua

Inaczej sytuacja przedstawia się w kwestii ingerencji tej wody podczas kąpieli wodnej. To jak oddziałowuje na skóre to zupełnie inna bajka. Tutaj warto postarać się o lepszą opiekę, szczególnie gdy skóra daje nam znaki, że coś jest nie tak.

Zmiękczenie wody i jej oczyszczenie jest ważnym uzupełnieniem pielęgnacji, szczególnie dla skóry delikatnej i wrażliwej.
Jest to także strzał w dziesiątkę przy stanach atopii, przy farbowaniu włosów i przy przesuszającej się skórze ciała. Podejrzewam, że większość z nas ma taką, szczególnie po mroźnej ziemie.

Filtr Prysznicowy "Fit Aqua"


Do wypróbowania specjalnego filtra prysznicowego "Fit Aqua", który miałby mi pomóc w otrzymaniu dobrej jakości wody, zachęciło mnie głównie to, że filtr ten zabezpiecza skórę podczas kąpięli wodnej, co znacznie wpływa na poprawę kondycji skóry i włosów.

Pomaga leczyć przesuszenia, podrażnienia i stany zapalne skóry, neutralizuje wysuszające działanie chloru i soli mineralnych. Zatrzymuje również wszelkiego rodzaju grzyby i osady, a o grzyb w wilgotnej Holandii wcale nie trudno.

Od czasu zamontowaniu go w naszym prysznicu, różnica została zauważalna z czasem. Począwszy od lepszej kondycji włosów (przestały się przesuszać i puszyć, brak łupieżu) do bardziej nawilżonej skóry ciała (szczególnie zauważalne na nogach, które wymagały ciągłego nawilżania). Dla mnie to duży plus!

Filtr Prysznicowy "Fit Aqua"


Jakość wody przy użyciu filtra

woda w holandii

Stosunek do wody w Holandii

Jakość wody przy użyciu filtra


Stosunek do wody w Holandii

Filtr prysznicowy rekomendowany jest również do pielęgnacji niemowląt i małych dzieci.
Szczególnie polecany przy alergii, łuszczycy i atapowego zapalenia skóry.

Filt prysznicowy "Fit Aqua" można nabyć w sklepie internetowym http://fitaqua.pl/.

5 komentarzy: