poniedziałek, 23 stycznia 2017

Zalety korzystania z okapów wentylacyjnych.

  Posiadanie funkcjonującego systemu wentylacji w kuchni jest ważnym aspektem, zwłaszcza jeśli lubisz gotować, smażyć potrawy i przygotowywać różne posiłki. Te współczesne okapy kuchenne idealnie nadają się, aby nie tylko zapewnić dobrą wentylację w kuchni, ale również aby dodać styl i praktyczność do dowolnego miejsca do gotowania.

Okapy kuchenne oferują entuzjastom gotowania przygotowanie posiłków bez konieczności martwienia się o to czy kuchnia lub pokój (w przypadku aneksów) wypełni się dymem lub przesiąknie silne, niekoniecznie chciane, zapachy. Jeśli więc szukasz bardziej nowoczesnych i stylowych urządzeń w swoim wystroju kuchni, te współczesne okapy kuchenne z pewnością zoferują  Ci jakieś eleganckie opcje i możliwości.

Nowoczesne Okapy Kuchenne.

Od przezroczystych okapów wentylacyjnych do tych, które w niczym nie przypominają okapy kuchenne. Dobry okap pomaga odfiltrować dym, tłuszcz, wilgoć i unoszące się zapachy. Decyzja o tym, jaki wybrać dla Twojego stylu gotowania i stylu Twojej kuchni może być trudna decyzja, dlatego zawsze warto przemyśleć wszystkie aspekty.

Rynek okapów wentylacyjnych może być nieco przytłaczający na pierwszy rzut oka - istnieje wiele różnych typów, które są ogólnie dostępne. Dla niektórych kupujących, odpowiedni typ i styl okapu, zostanie wybrany już przy projektowaniu kuchni. Jeśli jednak wymieniasz okap, będziesz najprawdopodobniej chciał trzymać się z podobnego rodzaju i stylu, które odpowiada tej samej przestrzeni. Jeśli budujesz nową kuchnię lub inwestujesz w jej remont możesz pozwolić sobie na coś zupełnie nowego.

 Zalety korzystania z okapów wentylacyjnych.

W uzupełnieniu do ich głównego celu oczyszczania powietrza podczas gotowania, okapy wentylacyjne zapewniają także kilka innych zalet.

1. Stanowią one dodatkowe oświetlenie w przestrzeni gotowania i przygotowania posiłków, co pomaga również w bezpieczeństwie i lepszej widoczności.

2. Przyczyniają się one do utrzymania czystości w kuchni - gromadzący się dym i tłuszcz, sprawia, że Twoje ściany i blaty byłyby trudniejsze do utrzymania czystości.

3. Zmniejszają one ryzyko zatrucia tlenkiem węgla, który może przechodzić do niebezpiecznych poziomów, gdy miejsca do gotowania nie są odpowiednio wentylowane.

4. Mogą one pomóc ochłodzić gorące kuchnie. Oprócz usuwania dymu, usuwają również nadmiar ciepła.

Zdjęcia pochodzą z okapykuchenne.pl
Okapy takie oraz inne można znaleźć na - Lions Home PL

18 komentarzy:

 1. Oj zdecydowanie muszę w końcu podjąć temat okapu u nas :) To jedyna rzecz której brakuje w kuchni. Okap kula niesamowity :) wygląda jak lampa. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie podobnie. Te nowoczesne okapy daja duzo stylistycznych mozliwosci w kuchni. Cos pieknego

   Usuń
 2. Technologia i design idą do przodu. Wizualnie - bardzo nowoczesne urządzenia, zapewne technologicznie są również zaawansowane.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niektóre to nawet nie przypominają okapów :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie są w moim stylu, ale muszę przyznać, że są ciekawe.
  Pozdrawiam ciepło:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna recenzja, świetny blog. Będę zaglądać częściej - to na pewno.
  My z mężem planujemy kupić mieszkania kapelanka kraków dlatego też każda inspiracja na miarę złota! Blog, jeden z najlepszych !

  OdpowiedzUsuń
 6. Mega nowocześnie wyglądają te wnętrze :D Niezły efekt :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Nowoczesne i niesamowite :) Fajnie, że design okapów tak ciekawie się zmienia.
  Marysiu, udanego weekendu :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Niektóre wyglądają naprawdę zjawiskowo. Fajnie, jak urządzenia gospodarstwa domowego nie wyglądają jak zwykłe metalowe puszki ;) Nie należy tylko zapominać, że przede wszystkim maja działać, a nie tylko ładnie się prezentować :)

  OdpowiedzUsuń
 9. W kuchni w której nie zastosuje się okapu w trakcie gotowania woda skrapla się na ścianach i meblach. Dzieje się tak, gdy podczas gotowania powietrze w pomieszczeniu nasyci się parą. Sprzyja to rozwojowi bakterii, grzybów i pleśni – co zagraża estetyce ścian i mebli w kuchni, a przede wszystkim naszemu zdrowiu. Okapy globalo.pl skutecznie radzą sobie z tym problemem, zasysając parę wodną i wydalając jej nadmiar na zewnątrz pomieszczenia, co zapobiega powstawaniu wilgoci i rozwojowi pleśni i innych mikroorganizmów w kuchni.

  OdpowiedzUsuń