czwartek, 8 grudnia 2016

Mini Rozkładana Choinka z Aluminium.

Już się zaczął - Grudzień! Miesiąc, który pomimo swoich niskich temperatur, jest miesiącem najcieplejszym w całym roku, a to wszystko zasługa Świąt i cudownej ciepłej atmosfery.
Nie byłoby jednak Świąt bez choinki. Nie ma znaczenia czy małej czy dużej, tak jak nie mu już znaczenia w jakiej jest formie. Chodzi przecież o symbol.

Dzisiaj mam do zaprezentowania dwie aluminiowe i rozkładane choinki, czyli coś zupełnie innego niż zwykliśmy oglądać, czy posiadać.

Rozkładana Choinka z Aluminium

Teeasy - to minimalistyczne choinki utworzone przez argentyńskiego projektanta José Manuela Reberta. Początkowo wyglada jak płaski arkusz z aluminium, który następnie trzeba rozszerzyć, aby stworzyć pożądany efekt drzewa choinkowego.

Tannenboing z kolei jest również projektem zrobionym z aluminium, w postaci spiralnej choinki.
Tannenboing ma ponad 200 małych otworów w obrębie wewnętrznej i zewnętrznej krawędzi, więc nadal można dekorować choinkę, tak jakby była ona "normalnym" drzewkiem.

Christmas tree made out of aluminum.

Zostało ono zaprojektowane przez Michele Weingeist i jest idealnym rozwiązaniem dla właścicieli np. sklepów, którzy szukają dekoracji do nowoczesnej witryny sklepowej, aby wyeksponować ciekawie produkty.

Mini Rozkładana Choinka z Aluminium.


Mini Rozkładana Choinka z Aluminium.


Christmas tree made out of aluminum.

Zdjecia pochodzą ze strony minimalissimo.com

13 komentarzy:

 1. ciekawe rozwiązanie jak ktoś nie lubi żywej choinki:)

  Pozdrawiam Zocha
  http://www.zocha-fashion.pl/

  OdpowiedzUsuń
 2. Czegoż to ludzie jeszcze nie wymyslą ;D Coraz nowocześniej, choinki w bardzo futurystycznym stylu :) Jakieś takie dla mnie chyba już za bardzo modernistyczne :D Chociaż druga choinka nawet mi się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pamiętam, że w dzieciństwie miałam łańcuch na choinkę rozkładany w podobny sposób. Swoją drogą bardzo fajny pomysł. Lubię takie designerskie choinki. Zawsze to coś ciekawego we wnętrzu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przynajmniej nie umrze jak się jej zapomni podlać :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczna! Wolę takie wersje, niż żywe drzewka :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jest świetna i robi niesamowite wrażenie :) Przypomina mi dekoracje choinkowe w podobnym, rozkładanym kształcie, robione z tego samego materiału co łańcuchy.
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pamiętam, że w dzieciństwie miałam podobnie rozkładane bombki z plastiku, przestrzenne gwiazdki itp, W szkole często wycinało się kolorowe spiralki i wyciągało na nitce aby wyglądały jak choinki. Ciekawa koncepcja, ale ja jestem zwolennikiem pięknych, żywych i pachnących choinek :-)
  Pozdrowionka, Wera :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Super choinka, szczególnie do wykorzystania w miejscach, gdzie nie można postawić prawdziwej choinki :)

  OdpowiedzUsuń
 9. O wow EXTRA!
  Podoba mi się genialny pomysł połączony z prostotą wykonania! :)

  OdpowiedzUsuń