czwartek, 31 października 2013

Szafa jako ścianka działowa.

Idealny pomysł na zagospodarowanie dużej przestrzeni i uzyskanie dodatkowego pomieszczenia. Użycie szaf czy półek działowych nie jest nowym rozwiązaniem ale bardzo skutecznym i tanszym od stawiania dodatkowej ściany.
W ten sposób możemy uzyskać dodatkowe miejsce na garderobę, pracownie, dodatkowe pomieszczenie dla zabawek dziecka, czy inną niewielką przestrzeń na którą teoretycznie brakowało wczesniej miejsca. Wystarczy odrobina kreatywnosci i odpowiednio dobrana dostatecznie duża szafa lub półka.
Poniżej kilka przykładów, jak podzielić przestrzeń.

23 komentarze:

 1. Taki podział ma jeszcze jedną zaletę - podział jest niezobowiązujący, zawsze i szybko można zrobić przemeblowanie przestrzeni :-)))
  Boo :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię takie rozwiązania, ponieważ można je szybko zmienić. Regały z Ikei świetnie się do tego nadają i sama je wykorzystywałam w ten sposób, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To bardzo szybkie i proste rozwiązanie, dlatego warto je wykorzystywać

   Usuń
 3. zgadzam się z Wami, pomysł jest super:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Można przestawiać, zmieniać i totalnie zmieniać funkcję i ustawienia mieszkania. Super pomysł

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie rozwiązanie jest idealne np.przy małym metrażu i jeśli nie chce się stawiać ścian dzielących pokój,które zabierają dodatkowo trochę miejsca.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo podobają mi sie takie regały oddzielające przestrzeń. Świetnie sprawdzają się w kawalerkach. Dzięki nim można uzyskać złudne wrażenie drugiego pokoju, ale co ważniejsze - trochę intymności :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Idealne rozwiązanie dla tych, którzy wynajmują mieszkanie i nie chcą lub nie mogą wstawić dodatkowej ściany.

  OdpowiedzUsuń
 8. To jest to! Czasami najlepsze, co można wymyślić, żeby pogodzić kilka funkcji jednego pomieszczenia. Świetne wybory!!
  buźka boo!

  OdpowiedzUsuń
 9. Dla małych mieszkań idealna sprawa:))

  OdpowiedzUsuń
 10. Zawsze mi się ten pomysł podobał :) Można w ten sposób podzielić swoją małą kawalerkę czy bardzo duży pokój :) Praktyczne i ładne!

  OdpowiedzUsuń
 11. Szkopuł polega na tym, by coś sie za tą ścianką jeszcze zmieściło:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpierw należy pomyśleć, potem działać ;) Jesli przestrzen w pokoju jest wystarczająco duża, takie rozwiązanie jest bardz własciwe jesli chcemy zyskac osobne pomieszczenie

   Usuń
 12. Zawsze bardzo mi się podobały takie ścianki - dawały coś ekstra do pomieszczeń :-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Super pomysł :) Lubię takie rozwiązania :)

  OdpowiedzUsuń