niedziela, 21 lutego 2021

Zabawka dla dziecka z niczego DIY

 Od kiedy sama posiadam dziecko, podszkoliłam nieco swoją własną wyobraźnię, co prawda nigdy nie będzie ona tak bogata jak ta dziecięca, ale pomaga mi w byciu nieco bardziej kreatywnym. 

Każda mama wie, że zajęcie czymś dziecka oznacza np. wypicie ciepłej kawy ;) 5 minut dla siebie, albo i więcej. Oczywiście kupowanie worka zabawek nie ma sensu, ponieważ dziecko szybko zaczyna się nudzić. W związku z tym myślę, że najlepszym rozwiazaniem jest tworzenie "czegoś z niczego".

Jak samemu zrobić zabawkę dla dziecka?

Do stworzenia tej zabawy, wykorzystałam pojemnik po zamówionej chińszczyźnie, wraz z pałeczkami. Trochę fantazji z użyciem kredek i mam kreatywną zabawkę dla swojej pociechy, która nic mnie nie kosztowała. W dodatku jest edukacyjna i pomaga rozwijać metorykę rączek u dziecka. Zabawy było co niemiara. 

Kreatywna zabawka z niczego

Zabawka z pudełka i patyczków

Zabawa montessori diy


ZOBACZ RÓWNIEŻ: 

1.  WIEŻA MONTESSORI - IKEA DIY.

2.  REGAŁ DO ZABAWY DLA DZIECKA W STYLU MONTESSORI.

3.  METAMORFOZA POKOJU NASZEGO DZIECKA. PRZED I PO.

4.  DROGA DLA SAMOCHODÓW - PUZZLE.

5.  KSIĘŻYCOWA LAMPA DO DZIECIĘCEGO POKOJU.


14 komentarzy:

 1. Super pomysł! Na pewno go wykorzystam niedługo :) Zgadzam się z tym, że nie ma najmniejszego sensu kupować worka zabawek. Dziecko ma zwykle kilka ulubionych rzeczy, a reszta po kilkunastominutowej fascynacji trafia w kąt. Cieszę się, że mam piwnicę, bo nie wiem co bym zrobiła z tymi wszystkimi szpargałami. Chyba wystawię je na sprzedaż, a część oddam znajomym. Człowiek uczy się z wiekiem - kiedyś każda wizyta w supermarkecie kończyła się zakupem samochodziku lubi innej drobnostki, co było wyrzuceniem gotówki w błoto.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super Marysiu, takie zabawki są najlepsze. Twój synek już taki duży.
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny pomysł:-) W imię zasady: co najprostsze to najlepsze:-)
  Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
 4. Prosta i świetna zabawa :) na początku myślałam że to taki tort, ale świetny pomysł !:)

  OdpowiedzUsuń
 5. ja ostatnio kupiłam grubą włóczkę bawełnianą, drewniane patyczki, guziczki, koraliki i robimy coś z niczego ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. wiele ciekawych treści tutaj.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo lubię odwiedzać ten blog

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten wpis jest bardzo interesujący

  OdpowiedzUsuń
 9. Również zgadzam się z tym, że nie zawsze jest sens, aby kupować dziecku całą masę zabawek, które szybko pójdą w kąt lub będą kurzyć się na półce. Wiele zabaw można z dzieckiem zorganizować "z niczego" - tak jak na tym przykładzie. Sam uważam, że tego typu zabawy z dzieckiem pobudzają jego kreatywność, a przy tym ćwiczą zdolności motoryczne. :) Same plusy!

  OdpowiedzUsuń