sobota, 19 września 2020

Regał do zabawy dla dziecka w stylu Montessori.

Pedagogika Montessori opiera się na tym, że dom dla dziecka jest najważniejszym środowiskiem dla jego rozwoju i nauki. Dlatego tak ważne jest, aby był dobrze przystosowany dla małej pociechy.
 Dzieci uczą się w sposób naturalny w środowisku, w którym mają dostęp do odpowiednich narzędzi, a produkty dla dzieci powinny ułatwiać integrację i niezależność.

Jak wygląda regał dla dziecka względem Montessori?
Ważne jest aby od samych podstaw uczyć dziecko niezależności, ono chce aktywnie uczestniczyć w naszym codziennym życiu, a nie być tylko cześcią tego życia i stać obok.
Oznacza to, że regały Montessori powinny być zbudowane i dostsowane do odpowiedniej wysokości dla dziecka, aby mogło samo dosięgnąć wszystkich przedmiotów, które czekają na nie na półce.
Innym, równie ważnym, aspektem regałów w stylu Montessori jest to, że przody są całkowicie otwarte (bez drzwi), dzięki czemu wszystko jest widoczne i łatwo dostępne dla małego odkrywcy.

Meble dla dzieci montessori - Kukumag

W pedagogice Montessori zabawa dla dziecka jest także kreatywną nauką. Ważne jest, aby dzieci miały przestrzeń i czas na angażowanie się w wybrane przez siebie czynności przez dłuższy czas. Kiedy opiekun udostępni materiały odpowiednie dla jego rozwoju, dziecko będzie zarówno świetnie się bawić, jak i uczyć. Poniższy mini regał marki Kukumag, służy zarówno do wyeksponowania zabawek i interesujących rzeczy, z których dziecko może wybierać, jak i do przechowywania tak, aby dzieci nie były przeciążone opcjami lub produktami nieodpowiednimi do ich poziomu rozwoju. 

Pomocne są tu również koszyki, do których dziecko lubi wkładać i wyjmować z nich różne przedmioty. Mogą być ułożone tematycznie i przygotowane przez rodzica.


Regał dla dziecka w stylu Montessori.

montessori furniture

 Meble dostsowane do dziecka

Kukumag, meble dziecięce.

 PEDAGOGIKA MONTESSORI

Polecane: 
Regał mini marki Kukumag. Warto również zajrzeć na stronę marki, po więcej informacji dotyczących rozwoju dziecka względem pedagogiki Montessori. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 

6 komentarzy:

 1. Regał na pewno się przyda w pokoju dziecka. Śliczny

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny i kreatywny regalik.
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 3. W domu jest konieczne miejsca dla dziecka, jego własny kącik.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo przydatne, ładne i funkcjonalne!! Super to wygląda.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajne, proste rozwiązanie

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubię odwiedzać ten blog

  OdpowiedzUsuń