Zaleta drewnianych zabawek dla dzieci.

09:13:00 Cleo-inspire 12 Comments

Zabawki w życiu dziecka są bardzo ważne, aby rozwijać jego motoryczne zdolności, inspirują, uczą kreatywności i jednocześnie rozwijają umiejętności poznawcze. Naturalne tekstury drewnianych zabawek dodatkowo pobudzają zmysły dziecka, zachęcając je do dotyku, poznawania i odkrywania.

Drewniane zabawki nigdy tak naprawdę nie wyszły z mody i pozostają głównym przedmiotem zabaw w domach, placach zabaw i szkołach na całym świecie. Aktualnie, gdy jesteśmy bardziej świadomi i doinformowani ze wsząd pod względem ekologicznym, drewniane zabawki ponownie stają się bardziej popularne i cieszą się dużym odrodzeniem. W ten sposób rodzice nie tylko przypominają sobie swoje własne dzieciństwo, wybierając zabawki wykonane z drewna dla swoich dzieci, ale również jako konsumenci wiedzą, że są one znacznie lepsze i wartościowsze niż masowa produkcja zabawek z plastiku.Zabawki z drewna
Bezpieczeństwo przede wszystkim! 
Niefortunnym faktem jest to, że plastikowe zabawki, zwłaszcza te tanie, mogą łatwo pękać, potencjalnie pozostawiając ostre krawędzie i małe części, które mogą wyrządzić krzywdę naszym pociechom, szczególnie jeśli są w wieku, w którym wszystko, co napotykają, wkładają do ust. Drewno z kolei, jest mocne i wytrzymałe w porównaniu z plastikiem, dzięki czemu znacznie zmniejszamy ryzyko, że coś mogłoby je okaleczyć.


Klocki z drewna do zabawy

Pizza zabawka z drewna

Ponadto, zabawki nieorganiczne, czylie takie, które są wykonane z plastiku lub innego sztucznego tworzywa, są znane z tego, że zawierają substancje toksyczne, takie jak BPA, PVC, farba ołowiowa i tym podobne. Dla małych dzieci, które mają tendencję do wkładania wszystkiego, a tym bardziej zabawek, do ust, może to być szczególnie niebezpieczne. Z kolei zabawki wykonane z drewna są ekologiczne, nietoksyczne i naturalnie antybakteryjne. 


Zabawka edukacyjna z drewna


Wooden toys

Kolejną ważna kwestią jest wpływ zabawek na środowisko. Drewno jest trwałym, nadającym się do recyklingu i biodegradowalnym materiałem. Plastik niestety nie, więc wyobraźmy sobie wpływ tego plastiku na środowisko, gdy zostaje on wyrzucony. Tymczasem drewniane zabawki, jeśli kiedykolwiek trafią na wysypisko śmieci, nie wyrządzą wiele szkód.

Prezenty dla chłopca


Zabawki z drewna

Pomysłowe prezenty dla dzieci

Produkty dostępne na - sfmeble.pl.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 

12 komentarzy:

 1. Zabawki z drewna nie do zniszczenia :)) i dokładnie mniej plastiku w sobie tym lepiej. Obecnie nafaszerowane małymi elementami które w każdej chwili mogą odpaść dość niebezpieczne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super inspiracje. Drewniane zabawki są najlepsze i przede wszystkim najtrwalsze.

  OdpowiedzUsuń
 3. mega mi się podobają takie zabawki :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Same wspaniałości. Super !
  Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak dobrze, że znowu jest powrót do drewnianych zabawek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepsze co może być, bardzo się cieszę z takich powrotów ;)

   Usuń
 6. Uwielbiam drewniane zabawki, są ponadczasowe.

  OdpowiedzUsuń
 7. Aktualnie jest tak duży wybór w zabawkach i akcesoriach dla najmłodszych i takie to wszystko ładne!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Drewniane zabawki w ostatnim czasie stały się bardzo popularne.

  OdpowiedzUsuń