piątek, 5 kwietnia 2019

Jak oddzielić przestrzeń w pomieszczeniu?

Powiedzmy sobie szczerze, nie zawsze mamy możliwości, zarówno te finansowe jak i architektoniczne, aby dostwić ścianę między pomieszczeniami tak by uzyskać dodatkowy pokój. Na szczęście w aranżacji i projektowaniu wnętrza, można wykorzystać inne możliwości. 

Parawan, to nie tylko dodatkowa ścianka w garderobie, która skłania do prywatności i przebierania się tuż za nim. Może być on wykorzystany na wiele sposobów, tym bardziej, że jego nowoczesny design okazuje się być znacznie ciekawszy wizualnie od niejednej ściany. 


Tzw. przegrody, bardzo często wykorzystuje się w biurach i korporacjach, po to aby każdemu z pracownikowi zagwarantować odrobinę własnej prywatności biurowej. Łatwiej jest się wówczas skupić na wykonyanej pracy. Na szczęście coraz częściej wszelkiego rodzaju przegrody i parawany, trafiają również do mieszkań i domów. Jest to łatwy i szybki sposób aby uzyskać dodatkową przestrzeń, przy czym, są zarówno funkcjonalne jak i dekoracyjne. 

paravent home decor


Parawan w pokoju

room divider

Dobry projekt własnych czterech ścian jest bardzo ważny nie tylko pod względem indywidualnego smaku i dobrego samopoczucia. Chodzi o właściwą dozę funkcji i wygody, aby uzyskać odpowiedni balans. Dopasowane parawany, płyty, przegrody, itp... mogą nam pomóc w uzyskaniu większej możliwości uzyskania dodatkowej przestrzeni i tym samym lepszego układu. Niezależnie od tego, czy chodzi o osłonę, czy o wizualną separację we wnętrzach, takie elastyczne ściany przekonują swoją funkcjonalnością, materiałem i (przede wszystkim) estetyką.


Jak oddzielić przestrzeń w pomieszczeniu?

Ściana dzieląca


Paravent und Raumteiler

Zdjęcia oraz produkty: connox.de

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 

6 komentarzy:

 1. Kiedyś bardzo podobały mi się parawany w orientalnym stylu. Te nowoczesne też są fajne.
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie takim sposobem dość tanio można sobie zorganizować przestrzeń - uwielbiam takie rozwiązania, które nie wymagają od nas dużych nakładów pieniężnych i nakładów czasu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Parawan w mieszkaniu ma wiele zastosowań zarówno ozdobnych jak i praktycznych przy oddzielaniu chociażby łóżka w małych wnętrzach, domowego biura.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe rozwiązanie. Właśnie zastanawiam się nad zakupem takiego parawanu do swojego mieszkania.

  OdpowiedzUsuń
 5. Parawan to super pomysł na szybkie oddzielenie przestrzeni.

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam. Czy można prosić o nazwę firmy parawanów tych zaokrąglonych lub jej kontakt? Jestem nimi zainteresowana. Bardzo proszę.

  OdpowiedzUsuń