piątek, 1 czerwca 2018

Jak urządzić patio przed domem?

Patio, jest takim miejscem, które przyciąga dużą uwagę w porze letniej. I choć może pełnić wiele różnorodnych funkcji, niż tylko otwarty obszar w ramach planu domu, to najczęściej wykorzystywane jest do relaksu na świeżym powietrzu. 

Patio można rzeczywiście tak wykorzystać, aby pasowało do tematyki wnętrza domu, w związku z czym tworzyć będzie jedną całość, lub urządzić w kompletnie innym stylu. W większości przypadków jest ono dekorowane za pomocą wielu roślin zielonych, strategicznie posadzonych lub doniczkowych, umieszczonych w odpowiedni sposób, aby uczynić to miejsce tętniącym życiem, a także nadać mu odrobinę dekoracji.

urządzanie patio

Nie ma znaczenia jak duża lub mała jest twoja przestrzeń na zewnątrz - po prostu użyj jej każdego centymetra. Zacznij od dobrego planu i potem wdrążaj go do swojego patio. Myśl tak, jakby było ono częścią Twojego domu. Możesz położyć piękny duży dywan przeznaczony do użytku zewnętrznego, aby wyznaczyć granice. Istnieje wiele wspaniałych opcji, które nie kosztują ani wielkich pieniędzy, ani wielkiego wysiłku. Natomiast dywan może stać się idealną bazą do rozplanowania mebli ogrodowych.

Na sam koniec dodaj ulubione elementy dekoracyjne, aby spersonalizować przestrzeń. Wygodne poduszki, koce, lampki itd... Wszystko to sprawi, że uzyskasz przytulną powierzchnię, w stylu jakim pragniesz. 

Jak ustawić meble w patio?

Donica węglowa w ogrodzie

Jak urządzić ogród?

Dekorowanie patio

Dekoracje na taras

How to decorate garden patio?

Zdjęcia oraz projekty pochodzą z railicadesign.com.

oraz z kaboompics.com.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 

5 komentarzy:

 1. Stylowo i naturalnie ! Marzy mi się takie patio :))

  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak to się można relaksować ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moim zdaniem patio to idealne miejsce do relaksu na świeżym powietrzu. Umieszczenie roślin w jego strategicznych miejscach faktycznie może uczynić je bardziej tętniącym życiem, a także nadać odrobinę dekoracji. Dzięki temu, relaksując się na patio można jednocześnie cieszyć się pięknem roślin i otaczającym nas światem przyrody! Przepiękne inspiracje. Bardzo chciałabym urządzić swoje patio w podobnym stylu.

  OdpowiedzUsuń