niedziela, 28 stycznia 2018

IXXI, holenderska innowacja udekorowania pustej ściany.

Co to takiego IXXI? To innowacyjny system łączący kilku, a nawet wielu obrazów do stworzenia pięknego projektu np. dzieła sztuki lub kolażu, który w łatwy i bezpośredni sposób można zamocować na ścianie, bez zbędnego jej niszczenia. 
Dzięki temu produktowi można łatwo stworzyć własną dekorację ścienną w dowolnym rozmiarze, obrazie, kształcie i wielkości. Jest to wspaniały i prosty holenderski design, o którym nie mogłabym nie wspomnieć, bo sama zakochałam się w tych niesfornych "ixxach" kilka lat temu, gdy po raz pierwszy zobaczyłam je na jednej z ścian holenderskiego mieszkania.

Nazwa oraz pomysł wywodzi się od holenderskich projektantów, którzy opracowali całkiem ciekawą koncepcję w zakresie dekoracji ścian i to zupełnie przypadkowo. Otóż dzięki systemowi łączącemu w formie małych iksów (dlatego nazwa IXXI), postanowili połączyć razem około 17 000 pocztówek na stoisku targowym w Prowincji Brabant. Po pozytywnych opiniach i nominacji do Dutch Design Awards, zdecydowali się na stworzenie nowego produktu w postaci elastycznego i wszechstronnego produktu dekoracyjnego. Holendrzy design kochają, a dekorowanie domów wychodzi im szczególnie dobrze i wyjątkowo. 

IXXI Wall Decor

Oprócz tego, Ci sami projektanci chcieli zaoferować inspirującą kolekcję obrazów, która sprawiłaby, że zarówno sam projekt, jak i sztuka byłyby dostępne dla szerokiego grona odbiorców. Dołączyło do nich holenderskie Rijksmuseum (najbardziej znane muzeum sztuki w Amsterdamie), a wkrótce i kolejne muzea, wiodące marki, fotografowie i projektanci.

IXXI jest w całości produkowany w Holandii z wysokiej jakości materiału syntetycznego, który jest całkowicie wodoodporny, a także odporny na promieniowanie UV i nie ulega odkształceniu ani rozdarciu. Dzięki temu jest bardzo łatwy w utrzymaniu. 
Poniższe prezentacje pokazują, jak wielostronne jest pole działania i możliwości na każdej płaszczyźnie przestrzennej, bez względu na pomieszczenie.

IXXI, Dutch Design

Holenderski projekt dekoracji ścian

Holenderski design

Kolaż na ścianę z własnych zdjęć


Jak odnowić szafkę?

Dekoracja na ścianę IXXI

Inowacyjna koncepcja dekorowania ścian

Mapa na ścianę

Urozmaicenie pustej ściany

Design Holenderski

Holandia, dekor

Dutch design
Produkty oraz z zdjęcia pochodzą z ixxiyourworld.com.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 

7 komentarzy:

 1. Ciekawy pomysł, nie widziałam tego nigdzie wcześniej i muszę przyznać, że mnie zaintrygowałaś :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne pomysły !!! Podobny motyw tapety ( liście bananowca) mam u siebie w przedpokoju:)
  Pozdrawiam i zapraszam w wolnej chwili:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię dekoracje ścienne ! I tego typu układanki i kolaże bardzo do mnie przemawiają. Coś nowego i coś bardzo fajnego :)
  Pozdrawiam ciepło:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolaż z własnych zdjęć lub zdjęć najbliższy to świetny pomysł :) Taki motyw podoba mi się najbardziej! Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. O raany, co za wspaniałe rozwiązania! Super :)

  OdpowiedzUsuń
 6. 57 year old Accounting Assistant I Brandtr Murphy, hailing from North Vancouver enjoys watching movies like Mystery of the 13th Guest and Swimming. Took a trip to Flemish Béguinages and drives a Ferrari 250 MM Berlinetta. zerknij na strone internetowa

  OdpowiedzUsuń