piątek, 3 listopada 2017

Czy nowoczesne meble są praktyczniejsze niż stare?

Nie tak dawno, pokazywałam Wam piekny i pomysłowy projekt fotela, który można wyeksploatować na kilka mnieszych siedzisk, polskiej projektanki Agnieszki Kowal. Tym razem przenosimy się za granicę, do pieknej Kanady, oraz projektu równie pomysłowego fotela autorstwa Stéphane Leathead - Exocet Chair. Choć fotel ten w swojej konstrukcji może wydawać się dość dziwny, został wyróżniony za swój unikatowy wygląd niespotykanej elegancji i dostępny jest tylko w limitowanej edycji. 

Exocet jest więc nowoczesnym i innowacyjnym fotelem koncepcyjnym. Jego unikalna i mądra konstrukcja umożliwia  przekształcenie go w celu uzyskania pożądanego kształtu, jak i potrzeby w danym momencie. Fotel jest wykonany głównie z jednej łączącej mocnej listwy, a cały szereg kolejnych  identycznych zestawów listew jest obracany na cylindrze, dzięki czemu można dowolnie zmieniać jego kształt.

Wielofunkcyjny fotel

Powracając jednak do tematu głównego i odpowiedzi na pytanie, czy nowoczesne meble są bardziej praktyczne niż starę, śmiem twierdzić, że owszem. Kiedyś uwagę skupiano na wykończeniach i bogatym wzornictwie, teraz na funkcjonalności i prostolijności danego produktu meblarskiego. 

Dowodem jest na to m.in., Exocet ponieważ jest to wyjątkowo wszechstronny element meblowy o potencjale oszczędzającym przestrzeń, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, gdy pragniemy uzyskać więcej wolnego miejsca. Dodatkowo może posłuzyć również jako leżanka, czy kanapa. Uniwersalnie i minimalistycznie.

Modern furniture design

Nowoczesny styl mebli

Fotel z drewna

Minimalityczne produkty meblarskie

Krzesło i fotel, nowe produkty

Wielofunkcyjny fotel

 Modern Design Exocet


 Modern product

 Fotel cały z drewna

5 komentarzy:

 1. Na pewno nowoczesne są bardziej funkcjonalne. Pierwszy raz widzę tak bardzo wymyślne krzesło :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również, dlatego musiałam o nim napisać. Rewelacja!

   Usuń
 2. Bardzo ciekawa jestem czy jest wygodne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale fajne ! Super pomysł ! Lubię takie nowinki :))
  Pozdrawiam ciepło:)

  OdpowiedzUsuń
 4. W tym roku zmieniłem wszystkie drewniane meble na aluminiowe https://zumm.pl/meble-z-aluminium jestem zadowolona , mają bardziej nowoczesny wygląd

  OdpowiedzUsuń